Memecoiny skaczą w kilka dni o kilkaset procent! Ich wolumen obrotu wzrósł o 3000% | Wiadomości | CrypS.

Memecoiny skaczą w kilka dni o kilkaset procent! Ich wolumen obrotu wzrósł o 3000%

Filip Dzięciołowski
Memecoiny rosną na wartości

Rynek kryptowalut świeci cały na zielono, a wszystko to ma oczywiście związek z tym, że kurs bitcoina jest o krok od swojego nowego ATH. Pokłosiem byczych nastrojów i napływu miliardowego kapitału do produktów inwestycyjnych związanych z cyfrowymi aktywami jest mocny wystrzał, jaki zalicza segment memecoinów.


  • W ciągu kilku ostatnich dni wiele topowych kryptowalut skoczyło o nawet kilkaset procent na swoich wykresach cenowych,
  • Takie tokeny, jak PEPE czy WIF zanotowały wzrosty o 419% i 389% w skali tygodnia.
  • Ogólna kapitalizacja rynkowa segmentu memicznych kryptowalut wzrosła dziś o ponad 18% i przekroczyła poziom 52 miliardów dolarów.

Memecoiny wykręcają niesamowite liczby

Na rynku kryptowalut zapanowała zieleń bijąca z wykresów cenowych topowych projektów. Całemu stadu przewodzi oczywiście bitcoin, który przebił dziś poziom 65 tys. dolarów i wszystko wskazuje, że lada moment będziemy świadkami jego nowego ATH. Altcoiny nie pozostają w tyle i kontynuują swój rajd cenowy. Spójrzmy chociażby na taką Solanę.

Jednak w tym artykule przyjrzymy się segmentowi memecoinów, które w kilka dni zaliczyły wybicie kursów o kilkaset procent, a dziś ich ceny kontynuują ten rajd.

Zacznijmy od najstarszej z tego typu kryptowalut, czyli dogecoina (DOGE). Ulubieniec Elona Muska kosztuje dziś 0,16 dolara, co przekłada się na wzrost jego ceny o 16,86% w ciągu ostatnich 24h. W skali tygodnia pieseł urósł o 92,75%. Shiba Inu też nieźle, bowiem w dobę wzrosła o 23,29%, a w tydzień o 179%.

Szalony rajd zaliczyły jednak PEPE oraz dogwifcoin (WIF), których kursy w ciągu tygodnia wzrosły o 419% i 389%. Znów o sobie dał znać floki inu, którego cena skoczyła o 323% w ciągu ostatnich 7 dni. Topowy memecoin ekosystemu Solany, czyli BONK, także się nie zatrzymuje i w ciągu tygodnia skoczył o 193%, a dziś o 41%.

Całkowita kapitalizacja rynkowa memecoinów wynosi obecnie 52,1 miliarda dolarów. W ciągu ostatniego tygodnia wolumen handlu tej klasy kryptowalutami skoczył o ponad 3000%. Inwestorzy korzystają z okazji i starają się wskoczyć do któregoś z wagonów tego pociągu, nim ten odjedzie.

Należy jednak pamiętać, że cyfrowe aktywa o memicznym charakterze opierają się w głównej mierze na spekulacji i nie posiadają żadnej fundamentalnej wartości. Stąd jednego dnia skok o kilkaset procent na wykresie cenowym danego tokena może zakończyć się spadkiem o podobnym poziomie następnego dnia.

Memecoiny potrafią uczynić z niektórych traderów w moment milionerów, ale są to naprawdę pojedyncze przypadki, więc ostrożnie. Nie inwestujcie nigdy w kryptowaluty więcej pieniędzy niż możecie stracić. Warto zawsze postawić na projekty, które posiadają silne fundamenty i rzeczywistą funkcjonalność.

No i oczywiście, nic z powyższego nie stanowi porady inwestycyjnej 😉

Memecoiny rosną na wartościreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.