Wygrana rynku miningu w USA. Urzędnicy poddają się walkowerem | Wiadomości | CrypS.

Wygrana rynku miningu w USA. Urzędnicy poddają się walkowerem

Jacek Walewski
mining btc

Wielki sukces rynku miningu w USA. Urzędnicy amerykańscy ds. energetyki mają „zniszczyć” wszystkie dane pochodzące z ankiety dotyczącej wydobywania kryptowalut w kraju. To efekt porozumienia, jakie zawarto z Texas Blockchain Council (TBC) i firmą Riot Platforms.


  • Urzędnicy w USA mają zniszczyć dane z ankiety dot. miningu BTC,
  • To efekt porozumienia, jakie zawarto z przedstawicielami rynku kopania kryptowalut.

Texas Blockchain Council wygrywa w starciu z urzędnikami

Departament Energii Stanów Zjednoczonych, Administracja Informacji o Energii (EIA) oraz Biuro Zarządzania i Budżetu (OMB) ogłosiły, że doszły do porozumienia z Texas Blockchain Council  i Riot Platforms. Chodzi o sprawę dot. próby zbierania przez te organy informacji dot. miningu w USA.

Urzędnicy rozesłali do firm kopiących kryptowaluty ankietę, która miała im pomóc zebrać wskazane informacje. Problem w tym, że jej  wypełnianie było czasochłonne. EIA oszacowała, że wypełnienie ankiety zajmie około 30 minut, ale TBC i Riot twierdziły, że to kwestia ponad 40 godzin.

Do tego firmy, które ją otrzymały, twierdziły, że upublicznienie tego typu danych może im zaszkodzić. Ponadto inicjatywa trzech organów nie została skonsultowana z rynkiem.

Sprawa trafiła do sądu. Ten już tydzień temu sygnalizował, że przychyli się do wniosku Texas Blockchain Council  i Riot Platforms. Urzędnicy postanowili nie czekać na kompromitację i ogłosili, że “zgadzają się na to, że EIA zniszczy wszelkie informacje, które już otrzymała w odpowiedzi na badanie”.

Jeżeli EIA otrzyma dodatkowe informacje w odpowiedzi na badanie, zniszczy te dane

– dodano w komunikacie.

Walka z kopaniem kryptowalut

Władze w USA mają chyba jednak apetyt na zaatakowanie rynku miningu. Patrzą na ten w dość stereotypowy sposób. Uważają, że ten zużywa zbyt wiele energii, więc jest szkodliwy dla środowiska.

Czy kopanie kryptowalut faktycznie jest tak straszne? Nie do końca.

Jak pokazują liczne badanie, bitcoiny są dziś wydobywane głównie za pomocą prądu generowanego przez odnawialne źródła energii. Zresztą to logiczne: górnik zarobi więcej, gdy będzie korzystał z tanich źródeł energii.

mining btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.