Kandydat na prezydenta USA mówi, kto opłaca wrogów bitcoina zasiadających w Kongresie | Wiadomości | CrypS.

Kandydat na prezydenta USA mówi, kto opłaca wrogów bitcoina zasiadających w Kongresie

Karolina Kropopek
Kennedy Jr. bitcoin

Jeden z kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych znany ze swojego pro-bitcoinowego stanowiska – Robert F. Kennedy Jr. – rzucił poważne oskarżenia w stronę członków Kongresu, którzy są negatywnie nastawieni do BTC.


  • Robert F. Kennedy Jr. uznał, że członkowie Kongresu z obu partii, którzy chcą zakazać BTC, są opłacani przez duże firmy oraz globalistyczne monopole bankowe,
  • Wspomniany polityk uważa, iż swoboda transakcji w czołowej kryptowalucie jest równie ważna, co wolność słowa.

Wrogowie BTC z USA mogą być opłacani

Robert F. Kennedy Jr., który niedawno udzielił wywiadu dla CNBC, oskarżył anty-bitcoinowców z amerykańskiego Kongresu o to, iż ci zostali opłaceni przez duże firmy i instytucje, aby dążyć do zakazu BTC

Wśród przedsiębiorstw, które płacą za wrogość do czołowej z kryptowalut, wspomniany kandydat na prezydenta USA wymienił JPMorgan i BlackRock. Obok wskazał również na wszelkie globalistyczne monopole bankowe zarabiające na dodruku prowadzonym przez Fed oraz inflacji. 

Polityk ten może mylić się jednak w swoich poważnych oskarżeniach względem BlackRock. Firma ta bowiem zmieniła swoje nastawienie do największej kryptowaluty.

Co więcej, sama w obecnym roku uruchomiła ETF spot na BTC w Stanach Zjednoczonych pod nazwą iShares Bitcoin Trust (IBIT), który przyciągnął ogromną ilość kapitału od inwestorów. Obok BlackRock jest również głównym akcjonariuszem amerykańskich firm wydobywających BTC. 

Jeżeli chodzi zaś o JPMorgan, bank ten pod kierownictwem Jamiego Dimona pozostaje w negatywny sposób nastawiony do bitcoina. Okazuje się jednak, iż mimo to instytucja ta jest głównym autoryzowanym uczestnikiem funduszu ETF od firmy BlackRock. 

Swoboda transakcyjna w bitcoinie jest ważna

Chociaż Robert F. Kennedy Jr. sam posiada BTC w swoim portfelu, uważa on, że sama inwestycja w tę kryptowalutę nie wystarczy. Jego zdaniem ludzie muszą mieć możliwość przeprowadzania transakcji za pomocą bitcoina. W ten sposób mogą oni osiągnąć większą swobodę. 

Wspomniany kandydat na prezydenta widzi w bitcoinie nie tylko narzędzie pozwalające na ochronę środków przed inflacją. Jednak, aby BTC rzeczywiście mógł być powszechnie wykorzystywany, jako środek płatniczy, opłaty w jego sieci muszą zmaleć.

W tym przypadku może również dojść do migracji na bardziej skalowalne blockchainy bądź też zwiększenia wykorzystania rozwiązań skalujących warstwy drugiej (L2) tj. Lightning Network (LN)

Kennedy Jr. bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.