Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 02.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 02 października 2023 roku.


Spis treści:


Uptober start. Jak na razie bitcoin zaczął nieźle

W ciągu ostatnich 10 lat wyłącznie 2 razy październik przyniósł ujemne stopy zwrotu z inwestycji w pierwszą kryptowalutę. Czy i tym razem miesiąc ten okaże się dobrym dla bitcoina? Jego pierwsze dwa dni tego jak dotąd były dobre dla króla cyfrowych aktywów. Gdy BTC i ETH urosły o kilka % w ciągu kwadransa, inwestorzy rzucili się do likwidacji swoich krótkich pozycji.

Czytaj więcej: Bitcoin rozpoczyna miesiąc od skoku do 28 tys. dolarów. W moment zlikwidowano shorty na 70 mln dolarów

Minęła dekada Rossa Ulbrichta za kratami. Zdążył odkupić swoje winy? 

Jego twór w postaci darkwebowej platformy aukcyjnej o nazwie Silk Road przyczynił się w dużym stopniu do spopularyzowania płatności w bitcoinie. Wyrok, jaki otrzymał od amerykańskiego sądu, jest zdaniem wielu osób zdecydowanie niesprawiedliwy i absolutnie przesadzony. Minęła już równo dekada od aresztowania Rossa Ulbrichta, który w społeczności kryptowalut jest często nazywany ”pierwszym politycznym więźniem bitcoina”.

Czytaj więcej: Polityczny więzień bitcoina odsiedział już 10 lat swojego dożywotniego wyroku więzienia

Bankman-Fried chciał dać Trumpowi 5 mld USD za niekandydowanie

Donald Trump kolejny raz zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych w przyszłorocznych wyborach. Kontrowersyjny miliarder ma tyle samo zwolenników, co szczerze nienawidzących go przeciwników. Jak się okazuje, niektórzy byli nawet gotowi zapłacić ogromną sumę, by ten porzucił pomysł walki o swoją reelekcję.

Czytaj więcej: Kryptowalutowy miliarder chciał przekupić Donalda Trumpa. Rozważał kolosalną łapówkę

Honda akceptuje płatności w kryptowalutach

Gigant rynku motoryzacji nawiązał partnerstwo, dzięki któremu jego klienci będą w stanie dokonywać płatności za leasing oraz zakup jego maszyn w różnych kryptowalutach. Lista dostępnych tokenów nie jest wcale tak uboga, a niektóre projekty na niej mogą budzić zaskoczenie. W każdym razie, fajnie jest móc sobie pozwolić na wypasiony samochodzik za posiadane cyfrowe aktywa.

Czytaj więcej: Kolejna firma otwiera się na kryptowaluty. Klienci mogą płacić w różnych tokenach za leasing samochodu

Która giełda dla jakiego rodzaju tradingu? 6 alternatyw dla Binance

Wybór odpowiedniej platformy do handlu cyfrowymi aktywami wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać, jeżeli chcemy regenerować często krótkoterminowe zyski. Chociaż dostęp do większości scentralizowanych giełd kryptowalut jest otwarty dla wszystkich, to nie każdy rodzaj tradera odpowiada profilowi danego CEXa. Przedstawiamy 6 wybranych przez nas giełd kryptowalut z ich opisem oraz charakterystyką, co może pomóc Wam zdecydować, która z nich stanowi najlepszą opcję dla realizacji Waszych strategii.

Czytaj więcej: 6 alternatyw dla giełdy Binance


Newsy z weekendu


Koniec bessy jest blisko – prognozuje van de Poppe

Topowy analityk z rynku kryptowalut – Michaël van de Poppe – wita ”uptober” i zapowiada wzrosty na wykresach w ciągu najbliższych tygodni. Jego zdaniem czwarty kwartał tego roku może okazać się czasem odwilży po prawie dwuletniej kryptozimie, a bitcoin przed Sylwestrem może jeszcze dobić do ceny 40 tys. dolarów. Jego zdaniem niedźwiedzie powoli zaczynają kierować się do odwrotu.

Czytaj więcej: Niedźwiedzie opuszczają rynek kryptowalut. Znany analityk prognozuje kurs bitcoina na 4. kwartał

Hiperinflacja według Kiyosakiego. Dlaczego warto inwestować w BTC?

Robert Kiyosaki po raz kolejny wypowiedział się na temat kryptowalut i stanu gospodarki. Od dawna ostrzega, że czeka nas wszystkich straszny kryzys. Równie długo sugeruje już swoim followersom w mediach społecznościowych, że warto w takich chwilach mieć bitcoiny.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki tłumaczy, czym jest hiperinflacja i dlaczego warto mieć bitcoina

Kiyosaki wyjaśnia także, z jakiego powodu bitcoin stanie się bezcenny

Autor bestsellerowej książki o inwestowaniu sugeruje także Amerykanom, by ci kupowali BTC póki nie jest za późno i jeżeli zależy im na anonimowości swoich finansów.

Wypłynęły rozmowy Do Kwona ze wspólnikiem. Panowie nieźle knuli

SEC opublikowała obszerny zapis rozmów byłego CEO Terraform Labs z jego wspólnikiem, w których obaj dyskutowali na temat manipulowania wolumenem transakcji dokonywanych w ramach ich projektu. Do Kwon twierdzi, że jego wypowiedzi są jednak wyrwane z kontekstu.

Czytaj więcej: Do Kwon fałszował transakcje swojej firmy, by pozyskać inwestorów. Ujawniono jego rozmowy ze wspólnikiem

Make the cryptocurrency market great again? Trump uratuje krypto?

Były szef działu ds. egzekwowania prawa w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, John Reed Stark, twierdzi, że Donald Trump, jeżeli zostanie znów wybrany na prezydenta USA, poprawi sytuację kryptowalutowych inwestorów.
Kursy kryptowalut 02.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.