Bitcoin rozpoczyna miesiąc od skoku do 28 tys. dolarów. W moment zlikwidowano shorty na 70 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin rozpoczyna miesiąc od skoku do 28 tys. dolarów. W moment zlikwidowano shorty na 70 mln dolarów

Redaktor: Albert Czajkowski
Byki

Wraz z nastaniem października, ponownie budzą się nadzieje inwestorów kryptowalut na to, by notować w tym miesiącu zyski. Jak na razie, dwa największe cyfrowe aktywa pod względem marketcapu zaliczyły ładny skok cenowy w krótkim czasie, co tylko rozpaliło wiarę uczestników tego rynku, że i tym razem ”uptober” będzie dla nich dobrym czasem.


Opublikowana wczoraj prognoza Michaëla van de Poppe’a dotycząca tego, że czwarty kwartał tego roku może charakteryzować się zielonymi świecami na wykresach, zaczyna napotykać pierwsze przykłady swojej słuszności. Rozpoczął się nowy miesiąc, a bitcoin i ether na dzień dobry zanotowały wzrosty swoich cen. W następstwie tego w moment rynek odnotował 70 mln dolarów likwidacji krótkich pozycji.

Uptober zaczął się nieźle

Jak wynika z danych od platformy analitycznej TradingView, dziś w nocy kurs bitcoina w ciągu kwadransa skoczył o 3%, przez co pierwsza kryptowaluta przebiła ponownie poziom 28 tys. dolarów. Wraz za BTC do góry poszybował ether, który także w moment wyskoczył o 4,7% dobijając do poziomu 1755 dolarów za jedną monetę.

W momencie pisania tego artykułu obie kryptowaluty doświadczyły ponownie drobnej korekty dolnej, bowiem BTC jest handlowany obecnie po kursie 27 993 dolarów, a ETH przechodzi z rąk do rąk po cenie 1 719 dolarów, jednakże i tak sytuacja obu jest obecnie na plus w perspektywie ostatnich 24 godzin.

Społeczność cyfrowych aktywów odebrała to zjawisko jako potwierdzenie tego, że faktycznie zaczął się na rynku okres zwany ”uptober”, który oznacza czas notowania zysków. Między innymi przypominał o tym wczoraj topowy analityk, o czym zresztą informowaliśmy.

Niektórzy komentatorzy rynku na X pisali o tym, że być może „ktoś coś wie”, co mogłoby sugerować pojawie się w niedługim czasie pro-wzrostowej informacji dotyczącej kryptowalut. Takową mogłaby chociażby okazać się wiadomość dotycząca decyzji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odnośnie otrzymanych wniosków o utworzenie funduszy ETF na cenę spot bitcoina.

W każdym razie, te szybkie wzrosty na wykresach cenowych bitcoina i etheru skutkowały tym, że w ciągu dwóch godzin zamknięto krótkie pozycje dot. tych aktywów na 70 mln dolarów. Jak podaje strona Coinglass, zlikwidowano shorty odnośnie ceny BTC o wartości 36 mln dolarów oraz te odnoszące się do kursu etheru. W tym drugim przypadku mowa o wartości 23 mln dolarów w zakładach obstawiających spadki.

Czy bycza sytuacja na rynku kryptowalut się utrzyma? Warto wspomnieć w tym miejscu, że przytoczony już dziś żargon ”Uptober” odnoszący się do wzrostów w październiku nie jest tak naprawdę niczym nowym. Otóż od 2013 roku wyłącznie tylko dwa razy październik przyniósł ujemne stopy zwrotu z inwestycji w tę klasę aktywów.

Bykireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.