Kolejna firma otwiera się na kryptowaluty. Klienci mogą płacić w różnych tokenach za leasing samochodu | Wiadomości | CrypS.

Kolejna firma otwiera się na kryptowaluty. Klienci mogą płacić w różnych tokenach za leasing samochodu

Filip Dzięciołowski
bitcoin honda

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut i coraz większą popularnością tej klasy aktywów kolejne wielkie korporacje otwierają się na akceptowanie płatności w tej formie. Teraz do grona firm, które honorują rozliczanie się w bitcoinie, etherze czy XRP dołączyła Honda.


Pochodzący z Japonii producent samochodów oraz motocykli – firma Honda Motor Co. – nawiązała kooperację z podmiotem przetwarzającym płatności za pośrednictwem technologii blockchain w kryptowalutach – FCF Pay. Dzięki temu partnerstwu klienci znanej marki zyskają możliwość płacenia w różnych cyfrowych aktywach za leasing lub zakup jej produktów. Co ciekawe, wachlarz opcji krypto aktywów do wyboru jest naprawdę szeroki. 

Honda otwiera się na kryptowaluty

Posiadający swoją główną siedzibę w Tokio producent samochodów oraz motocykli po raz kolejny udowadnia, że jest otwarty na wszelkie innowacje oraz pozostaje na bieżąco z aktualnymi trendami rynkowymi.

Honda weszła we współpracę z firmą FCF Pay, która umożliwia dokonywanie rozliczeń w kryptowalutach za różne rachunki, w tym również i leasing pojazdów. W następstwie tego klienci giganta rynku motoryzacji mogą od teraz płacić za tego typu usługę w wielu kryptowalutach. Oczywiście, uwzględniono tutaj w pierwszej kolejności największe z nich, czyli bitcoina (BTC), ether (ETH) oraz XRP od firmy Ripple.

Jednakże postawiono także za inne ”egzotyczne” projekty, takie jak Shiba Inu (SHIB), Pepe Coin (PEPE), Floki Inu (FLOKI), Bone ShibaSwap (BONE) czy Doge Killer (LEASH). Pełna lista cyfrowych aktywów, jakie zostały zintegrowane z platformą FCF Pay znajduje się w tym miejscu.

Na dany moment opcja ta jest dostępna wyłącznie dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, jednakże jak przekazało FCF Pay, ich oferta docelowo ma zostać rozszerzona na inne regiony, w tym państwa europejskie.

FCF Pay w zeszłym tygodniu informowało również o rozpoczęciu partnerstwa z teksańską firmą energetyczną Chariot Energy. Dzięki współpracy tych dwóch podmiotów mieszkańcy tego stanu zyskali możliwość płacenie rachunków za panele słoneczne między innymi w Shiba Inu. 

To nie jedyny big news od przetwornika płatności cyfrowych aktywach. Platforma ogłosiła także, że rozpoczęła obsługę klientów największej brytyjskiej instytucji bankowej w Wielkiej Brytanii – HSBC –  dzięki czemu mogą oni dokonywać spłaty rat za zaciągnięte hipoteki w różnych kryptowalutach.

Kiedy Tesla?

Rynek kryptowalut jednak cały czas oczekuje informacji dotyczącej tego, kiedy dowodzona przez Elona Muska Tesla, czyli największy na świecie producent samochodów elektrycznych, zacznie ponownie akceptować płatności w bitcoinie.

Firma ta w 2021 roku przez moment akceptowała płatności tym aktywie, czym mocno wtedy podbiła jego wartość rynkową, jednakże po jakimś czasie wycofała się z tego planu w obawie o wpływ miningu BTC na środowisko.

Jednakże Musk zadeklarował wtedy, że wróci do honorowania wpłat w największej z kryptowalut, gdy tylko jej wydobycie przekroczy w połowie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. A taka sytuacja została odnotowana w połowie września tego roku. Pozostaje teraz tylko czekać na ogłoszenie, że Tesla dotrzymuje złożonej obietnicy.

bitcoin hondareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.