Donald Trump, jeżeli zostanie znów wybrany na prezydenta, poprawi sytuację rynku kryptowalut? | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump, jeżeli zostanie znów wybrany na prezydenta, poprawi sytuację rynku kryptowalut?

Jacek Walewski
USA

Były szef działu ds. egzekwowania prawa w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, John Reed Stark, twierdzi, że Donald Trump, jeżeli zostanie znów wybrany na prezydenta USA, poprawi sytuację kryptowalutowych inwestorów.


Donald Trump nie będzie już antykryptowalutowy?

Były urzędnik amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) John Reed Stark uważa, że potencjalny sukces wyborczy  Trumpa może „dramatycznie” zmienić sytuację rynku kryptowalut w USA. To o tyle dziwne, że wcześniej były prezydent wypowiadał się nt. bitcoina w negatywny sposób.

Były prezydent Trump jest postrzegany jako zdecydowany przeciwnik bitcoina i kryptowalut

– przyznał Stark na X. Potem jednak dodał, że może się to zmienić. A dokładniej: Trump może chcieć powalczyć o prokryptowalutowy elektorat.

Kryptowyborcy mogą być wyborcami jednej sprawy i stanowią potężny oraz pełen pasji elektorat, więc być może były prezydent Trump radykalnie zmieni swoje podejście do kryptowalut

wskazał były urzędnik.

(…) wydaje się prawdopodobne, że jeśli Republikanin zostanie wybrany na prezydenta USA, wyznaczony przez Republikanów przewodniczący SEC co najmniej zatwierdzi ETF rynku spot bitcoina, a nawet może znacznie spowolnić wysiłki SEC w zakresie egzekwowania prawa związane z kryptowalutami

– dodał.

O potencjalnej przemianie Trumpa może świadczyć to, że jest on obecnie właścicielem 5 mln USD w etherze. Do tego wyemitował swoją kolekcję NFT.

Kluczowe może być jednak to, że za rynkiem kryptowalut stoją nie tylko inwestorzy (a więc głosy wyborcze), ale też duże firmy z niemałym kapitałem. Poza tym niektórzy republikańscy kandydaci (np. Ron DeSantis) także nie kryją swoich kryptowalutowych sympatii.

Już w zeszłym miesiącu Stark podkreślił, że zmiana w Białym Domu może oznaczać szereg potencjalnych, pozytywnych zmian, które mogą przynieść korzyści branży blockchaina. Sugerował, że sukces republikańskiego kandydata na prezydenta oznacza np. dymisję przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera i mianowanie na jego stanowisko Hester Peirce, która jest znana ze swojej prokryptowalutowej postawy.

Trump jeszcze w 2021 r. nie był fanem bitcoina

W 2019 roku Trump oświadczył, że „nie jest fanem bitcoina ani innych kryptowalut”, podkreślając, że nie są to w ogóle pieniądze. Stwierdził też, że „są oparte na powietrzu”, dodając, że mogą pomagać w działaniu przestępcom. W 2021 roku potwierdził, że uważa kryptowaluty za coś bardzo niebezpiecznego.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.