Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.09.2023]

Kursy kryptowalut 01.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 września 2023 roku.


Spis treści:

SEC opóźnia termin decyzji odnośnie bitcoinowych ETF-ów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że przekłada o kolejne 45 dni datę opublikowania werdyktu w sprawie siedmiu wniosków, jakie napłynęły do niej odnośnie utworzenia funduszu ETF śledzącego cenę spot bitcoina. W wyniku tych doniesień kurs pierwszej kryptowaluty wrócił do poziomu 26 tys. dolarów.

Czytaj więcej: Spotowy ETF na bitcoina jeszcze nie teraz. SEC opóźnia swoją decyzję, a inwestorzy notują straty

Wielki airdrop od Aptos

Już w listopadzie na rynek napłynie ogromna ilość tokenów APT od projektu Aptos. Ich wartość jest obecnie wyceniana na 143 mln dolarów. Do jakich grup trafią poszczególne partie tej kryptowaluty? Co trzeba zrobić, by załapać się na ten kolosalny airdrop?

Czytaj więcej: Aptos zaleje rynek tokenami o wartości 143 mln dolarów. Znamy szczegóły

Blockchain Base stał się polem do popisu dla oszustów

W tym roku różni SCAMerzy oraz hakerzy także nie próżnują. Mamy dopiero wrzesień, a już oszacowano straty wynikające z działań cyberprzestępców na ponad 1,2 miliarda dolarów za 2023 rok. W samym sierpniu ponad 60% wszystkich kradzieży w sektorze Web3 zaszło za pośrednictwem trzech sieci. Jedna z nich dopiero co wystartowała i jest to blockchain od Coinbase, czyli Base.

Czytaj więcej: Ponad 1 miliard dolarów strat w Web3 przez ataki hakerskie. W tej sieci grasuje wielu oszustów

Czy bitcoin tym razem wygra z ”kampanią wrześniową”?

Rozpoczyna się czternasta jesień w historii bitcoina. Z pośród wszystkich trzynastu poprzednich, jedynie 4 nie kończyły się stratnie dla tego aktywa. Ostatnie 6 lat z rzędu również były niedźwiedzie dla BTC. Czy tym razem jednak jest szansa, by minąć się z podobnym scenariuszem? Co na ten temat sądzą eksperci oraz analitycy?

Czytaj więcej: Wrzesień nie był nigdy dobrym czasem dla bitcoina. Co sądzą analitycy w tym przypadku?

FBI ostrzega przed rosyjskim wirusem

Służby bezpieczeństwa z kilku krajów prowadzą wspólne śledztwo w sprawie rosyjskiego wirusa, który atakuje kryptowalutowe portfele oraz giełdy. Został ponoć docelowo stworzony, by dobrać się do urządzeń ukraińskich żołnierzy, by wykraść potrzebne rosyjskiemu wywiadowi informacje.

Czytaj więcej: W sieci grasuje niebezpieczny wirus, który atakuje kryptowalutowe portfele

Tether zalicza niezauważalne depegi?

Platforma analityczna Kaiko twierdzi, że stablecoin od firmy Tether – USDT – w trakcie sierpnia utracił kilkukrotnie sztywne powiązanie kursu z dolarem amerykańskim. Co więcej, zaprezentowano nową, nowatorską metodę analityczną, która ma oceniać wielkość depegów stablecoinów.

Bitwise skapitulował. Firma wycofuje swój wniosek o bitcoinowy ETF

W czasie, gdy większość uwagi w mediach jest poświęcona dążeniom siedmiu firm o zgodę ze strony SEC na stworzenie ETF-a śledzącego cenę spot BTC, to na początku sierpnia firma Bitwise złożyła wniosek o ETF futures odnośnie ceny bitcoina i etheru. Teraz jednak zarządca aktywami wycofał się z tego planu i anulował swoją aplikację. Jak uzasadnia firma, nikt i tak nie byłby w stanie zagwarantować inwestorom, że udział w tym funduszu wygenerowałby dodatkowe przychody.

Źródło: Cointelegraph

Walidatorzy Ethereum wolą ograniczenia, niż centralizację sieci

Od kiedy Ethereum przeszło swój hard fork – the Merge – we wrześniu 2022 roku, sieć ta pracuje w oparciu o algorytm Proof-of-Stake (PoS), a nie Proof-of-Work (PoW). Wiele głosów w środowisku kryptowalut zarzucało projektowi, w wyniku tej zmiany stał się zbyt scentralizowany. Teraz okazuje się, że wśród społeczności ETH działa także spora liczba osób, która jest w stanie poświęcić coś w imię pozostania zdecentralizowanym. W związku z tym zaproponowano wprowadzenie samoograniczenia, które by polegało na zasadzie,  że więksi dostawcy pooli stakingowych nie mogliby deponować więcej niż 22% wszystkich etherów, które znajdują się w w Beacon Chain.

SWIFT współpracuje z Chainlink przy tokenizacji. Sukces pierwszych testów

Towarzystwo Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) przekazało dobre nowiny w kwestii integracji ich systemu z siecią blockchain. Dzięki pomocy ich partnera, jakim jest platforma Chainlink, udało się przeprowadzić kilka transakcji, które zawierały stokenizowane ”rzeczywiste” aktywa. Jak przekazano, do udziału w testach zaproszono ogromne marki z sektora bankowego, jak chociażby BNY Mellon oraz Citi.

Źródło: Bitcoinist

Kursy kryptowalut 01.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.