Wrzesień nie był nigdy dobrym czasem dla bitcoina. Co sądzą analitycy w tym przypadku? | Wiadomości | CrypS.

Wrzesień nie był nigdy dobrym czasem dla bitcoina. Co sądzą analitycy w tym przypadku?

rynek analiza on chain

Według danych historycznych, wrzesień zwykle nie jest łaskawy dla inwestorów bitcoina. W ciągu ostatnich 13 lat, dziewięć razy zakończył się on spadkiem wartości tej kryptowaluty. 


Znany analityk kryptowalut, Will Clemente, zwrócił uwagę swoich 689 tys. obserwujących na Twitterze, że wrzesień najrzadziej oferuje wzrost kursu BTC. W praktyce – od sześciu lat bez przerwy wrzesień zawsze odnotowuje spadek wartości bitcoina. Czy historia się powtórzy? 

Ostrzeżenia przed spadkiem bitcoina

Niestety – nie tylko historia jest przeciwko bitcoinowi w wrześniu. Zasoby monitorujące, takie jak Material Indicators, ostrzegają, że: 

Nastąpi pełne cofnięcie zysków osiągniętych po sukcesie Grayscale nad SEC.

To wyjątkowo prawdopodobny scenariusz dla najpopularniejszej kryptowaluty. 

Decyzje SEC w sprawie ETF

James Seyffart, analityk ETF z Bloomberga, zaleca inwestorom, aby zwrócili uwagę na połowę października. To wtedy ma miejsce drugi termin decyzyjny dla SEC w odniesieniu do siedmiu oczekujących wniosków o ETF na bitcoin. Dokumenty zostały złożone przez znane spółki w tym przez BlackRock, Bitwise, Valkyrie, WisdomTree, VanEck, iShares i Invesco. Seyffart i jego kolega z Bloomberga, Eric Balchunas, oceniają szanse na zatwierdzenie ETF na bitcoina do końca tego roku na 75%. Taka decyzja może wpłynąć na wzrost kursu nie tylko BTC, lecz również na ogólną poprawę sytuacji sektora kryptowalut. 

Spodziewane opóźnienia i reakcje Rynku

Seyffart zauważył, że opóźnienia w najnowszej rundzie wniosków o ETF nie były zakładane przez społeczność. Z tych właśnie powodów – mogły one doprowadzić do kryzysu, którego jesteśmy świadkami. Tak więc po krótkotrwałym wzroście wartości bitcoina po wiadomościach o Grayscale, cena ponownie spadła o około 5% w ciągu ostatnich 24 godzin na skutek przesunięcia wydania decyzji przez SEC. W chwili pisania tego artykułu kurs bitcoina wynosi 25 997 dolarów.

Podsumowanie

Wrzesień może być trudnym miesiącem dla inwestorów w bitcoina, ale analitycy ETF sugerują, że kluczowe daty do obserwacji przypadają na połowę października. Nadzieje na zatwierdzenie ETF mogą przynieść pewne ożywienie na rynku krypto.

rynek analiza on chainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.