Aptos zaleje rynek tokenami o wartości 143 mln dolarów. Znamy szczegóły | Wiadomości | CrypS.

Aptos zaleje rynek tokenami o wartości 143 mln dolarów. Znamy szczegóły

Blockchain

Token Unlocks, czyli wiodąca platforma zapewniająca wgląd w tokenomikę kryptowalut, właśnie poinformowała o ważnym wydarzeniu. Chodzi o nadchodzące odblokowanie tokenów Aptos (APT). W praktyce oznacza to, że do sieci Aptos zostaną wprowadzone tokeny APT o wartości prawie 143 milionów USD, czyli ponad 10% całkowitej podaży tokena. Co to oznacza dla kursu tego aktywa?


Czym jest Aptos?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest Aptos. To innowacyjny publiczny blockchain opracowany przez osoby, które wcześniej były związane z m.in. Facebookiem (dziś Meta). Jest to projekt, który koncentruje się na zapewnieniu wysokiej przepustowości i zoptymalizowanego bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów. Według danych z panelu Token Unlocks, natywny token tej sieci – APT –  kosztuje obecnie 5,55 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi 1,2 mld USD, zaś podaż tokenów w obiegu wynosi 228 317 334,32 APT.

Token Aptos

Tak jak wspomnieliśmy we wstępnie, wkrótce dojdzie do “zrzutu” na rynek tokenów APT. Wszystko będzie miało miejsce 12 listopada 2023 r. Korzyści z tego “airdropa” będą mogli czerpać inwestorzy, ludzie z Fundacji Aptos, główni współpracownicy projektu i każdy członek społeczności Aptos. Ze zrzutu ekranu harmonogramu odblokowania tokenów udostępnionego przez Token Unlocks możemy dowiedzieć się, jak wygląda przydział tokenów różnym kategoriom interesariuszy.

I tak np. inwestorom Aptos przydzielono 8 423 915,00 APT, natomiast fundacja projektu otrzyma alokację 1 333 333,33 APT. Natomiast 11 875 000 tokenów APT trafi na “konta” twórców, zaś 3 210 144,60 APT dla społeczności Aptos. Łączna suma tokenów do rozdania 12 listopada wynosi 24 842 392,93 APT.

Jak na razie odblokowano jedynie 175,43 miliona APT, co i tak daje nam 17,54% wszystkich utworzonych tokenów APT. Pozostaje jeszcze 824,57 miliona APT (82,46% całkowitej podaży), które nie zostały uwolnione do ekosystemu Aptos. Pozostała część tokenów zostanie “zrzucona” w ramach wcześniej ustalonego procesu odblokowania tokenów – w kolejnym etapie, takim jak ten zaplanowany na 12 listopada.

Jaki ów zrzut może mieć jednak wpływ na kurs tokena? Wszystko będzie zależało od zachowania się inwestorów, a dokładnie osób, które otrzymają APT. Jeżeli postanowią wszystko od razu sprzedać, cena, zgodnie z prawem popytu i podaży, mocno spadnie, bowiem wątpliwe, by rynek “połknął” od razu ogromnie ilości tokenów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.