Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.12]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w krypto cryps 29.12

Giełda Coinbase dołączyła wczoraj do platform, które zawiesiły handel XRP. Decyzja jest konsekwencją pozwu złożonego przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) przeciwko Ripple.

  • Grayscale zarządza już 19 miliardami aktywów kryptograficznych

Firma inwestycyjna Grayscale posiada obecnie ponad 600,000 Bitcoinów oraz 2,94 miliona Ethereum i 1,1 miliona Litecoinów.

  • Hiszpańska gmina wprowadza własną kryptowalutę Elio

Gmina Lebrija w prowincji Sewilla w Hiszpanii stworzyła swoją kryptowalutę o nazwie Elio, aby ułatwić transakcje w małych i średnich przedsiębiorstwach, na które ekonomicznie wpłynął kryzys spowodowany przez COVID-19.

  • Virgil Capital z zarzutami o oszustwo

SEC poinformowało o zamrożeniu aktywów spółki Virgil Capital i jej podmiotów stowarzyszonych. Ma to związek z zarzutami o oszustwo wobec związanego z tą spółką funduszu kryptowalutowego Virgil Sigma Fund LP.

  • OKCoin zawiesi handel i depozyty Ripple (XRP)

W związku z ostatnim pozwem SEC przeciwko Ripple, giełda OKCoin ogłosiła, że już w poniedziałek zawiesi handel i depozyty XRP na swojej platformie.

  • Znamy szczegóły OKExChain

OKExChain (OKT) ma politykę monetarną podobną do BTC, obejmującą halving. Początkowa nagroda blokowa wynosi 1 OKT i jest zmniejszana o połowę co trzy lata. Giełda kryptowalut OKEx ujawniła harmonogram i szczegóły uruchomienia głównej sieci OKExChain. Pierwszy etap obejmuje tak zwany „etap genezy” OKExChain. Będzie trwał od 31 grudnia 2020 roku do 14 stycznia 2021 roku.

  • Indie nałożą 18% podatek na handel BTC

Rząd Indii planuje sklasyfikować Bitcoin jako wartość niematerialną, aby zebrać ponad 1 miliard dolarów podatku od handlu tą kryptowalutą.

  • Największy czarny rynek w Darknecie przestał akceptować BTC

White House Market, będący największym czarnym rynkiem w Darknecie, przestał przyjmować płatności w bitcoinie. Od teraz akceptuje się tam wyłącznie monero.

  • Simplex nawiązuje współpracę z Visa

Firma kryptograficzna Simplex nawiązała współpracę z gigantem finansowym Visa, aby umożliwić wydawanie kryptograficznych kart debetowych dla swoich klientów.

podsumowanie dnia w krypto cryps 29.12reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.