Stefan Qin i spółka Virgil Capital z zarzutami o oszustwo | Wiadomości | CrypS.

Stefan Qin i spółka Virgil Capital z zarzutami o oszustwo

Mariusz Przepiórka
stefan qin - virgil capital

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała o zamrożeniu aktywów spółki Virgil Capital i jej podmiotów stowarzyszonych. Ma to związek z zarzutami o oszustwo wobec związanego z tą spółką funduszu kryptowalutowego Virgil Sigma Fund LP. Amerykańskie regulator podjął także kroki prawne przeciwko Stefanowi Qinowi, Australijczykowi mieszkającemu w Nowym Jorku, który jest właścicielem Virgil Capital. Zdaniem SEC, to właśnie on jest odpowiedzialny za nieprawidłowości.

Według regulatora, Qin poprzez swoje spółki defraudował pieniądze inwestorów Sigma Fund od 2018 roku. SEC dowodzi, że australijski biznesmen przekazywał fałszywe informacje na temat strategii funduszu, jego aktywów i kondycji finansowej. Regulator zarzuca również, że oskarżony i jego spółki wprowadzały inwestorów w błąd twierdząc, że ich pieniądze były wykorzystywane wyłącznie do obrotu kryptowalutami na podstawie określonego algorytmu. Tymczasem Qin przeznaczał zgromadzone środki na prywatne wydatki lub inne cele inwestycyjne o wysokim poziomie ryzyka.

SEC składa pozew do sądu w Nowym Jorku

Od lipca 2020 Qin i Virgil Capital informowały inwestorów, którzy wnioskowali o umorzenie udziałów w Sigma Fund, że zostaną one przeniesione do VQR Multistrategy Fund LP, innego funduszu kontrolowanego przez Qina, ale funkcjonującego całkowicie odrębnie. Regulator twierdzi, że nie przekazano żadnych środków, a wnioski o umorzenie pozostają nieuregulowane. SEC dodaje, że Qin aktywnie próbuje sprzeniewierzyć aktywa z funduszu VQR i pozyskać nowe inwestycje w Sigma Fund.

Pozew SEC został złożony 22 grudnia 2020 w sądzie w Nowym Jorku i skierowany jest przeciwko Qinowi oraz spółkom Virgil Technologies LLC, Montgomery Technologies LLC, Virgil Quantitative Research LLC, Virgil Capital LLC oraz VQR Partners LLC. Zawarte w nim zarzuty dotyczą naruszenia przepisów federalnego prawa w zakresie nadużyć związanych z papierami wartościowymi. SEC domaga się również nałożenia zakazu działalności, kar finansowych i nakazu zwrotu środków.

stefan qin - virgil capital
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.