Stefan Qin i spółka Virgil Capital z zarzutami o oszustwo | Wiadomości | CrypS.

Stefan Qin i spółka Virgil Capital z zarzutami o oszustwo

Mariusz Przepiórka
stefan qin - virgil capital

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała o zamrożeniu aktywów spółki Virgil Capital i jej podmiotów stowarzyszonych. Ma to związek z zarzutami o oszustwo wobec związanego z tą spółką funduszu kryptowalutowego Virgil Sigma Fund LP. Amerykańskie regulator podjął także kroki prawne przeciwko Stefanowi Qinowi, Australijczykowi mieszkającemu w Nowym Jorku, który jest właścicielem Virgil Capital. Zdaniem SEC, to właśnie on jest odpowiedzialny za nieprawidłowości.

Według regulatora, Qin poprzez swoje spółki defraudował pieniądze inwestorów Sigma Fund od 2018 roku. SEC dowodzi, że australijski biznesmen przekazywał fałszywe informacje na temat strategii funduszu, jego aktywów i kondycji finansowej. Regulator zarzuca również, że oskarżony i jego spółki wprowadzały inwestorów w błąd twierdząc, że ich pieniądze były wykorzystywane wyłącznie do obrotu kryptowalutami na podstawie określonego algorytmu. Tymczasem Qin przeznaczał zgromadzone środki na prywatne wydatki lub inne cele inwestycyjne o wysokim poziomie ryzyka.

SEC składa pozew do sądu w Nowym Jorku

Od lipca 2020 Qin i Virgil Capital informowały inwestorów, którzy wnioskowali o umorzenie udziałów w Sigma Fund, że zostaną one przeniesione do VQR Multistrategy Fund LP, innego funduszu kontrolowanego przez Qina, ale funkcjonującego całkowicie odrębnie. Regulator twierdzi, że nie przekazano żadnych środków, a wnioski o umorzenie pozostają nieuregulowane. SEC dodaje, że Qin aktywnie próbuje sprzeniewierzyć aktywa z funduszu VQR i pozyskać nowe inwestycje w Sigma Fund.

Pozew SEC został złożony 22 grudnia 2020 w sądzie w Nowym Jorku i skierowany jest przeciwko Qinowi oraz spółkom Virgil Technologies LLC, Montgomery Technologies LLC, Virgil Quantitative Research LLC, Virgil Capital LLC oraz VQR Partners LLC. Zawarte w nim zarzuty dotyczą naruszenia przepisów federalnego prawa w zakresie nadużyć związanych z papierami wartościowymi. SEC domaga się również nałożenia zakazu działalności, kar finansowych i nakazu zwrotu środków.

stefan qin - virgil capital
reklama
reklama