Simplex nawiązuje współpracę z Visa | Wiadomości | CrypS.

Simplex nawiązuje współpracę z Visa

Konrad Juszczyk
Simplex nawiązuje współpracę z Visa

Firma kryptograficzna Simplex nawiązała współpracę z gigantem finansowym Visa, aby umożliwić wydawanie kryptograficznych kart debetowych dla swoich klientów.

Procesor płatności kryptograficznych Simplex ogłosił dziś, że został głównym członkiem sieci Visa. Status ten umożliwi firmie bezpośrednie wydawanie kart debetowych Visa użytkownikom na platformach partnerskich.

Simplex został założony w 2014 roku i oferuje usługi fiat on-ramp przy użyciu kart kredytowych i debetowych w kryptowalutach. Firma jest licencjonowana przez Unię Europejską jako instytucja finansowa i oferuje usługi kilku czołowym graczom kryptowalutowym jak Binance, OKEx i Huobi.

Dla założyciela i dyrektora generalnego Simplex, Nimroda Lehaviego, partnerstwo Visa jest ważnym krokiem w planach firmy, aby umożliwić większy dostęp do walut cyfrowych. Kryptowalutowe karty debetowe pozostają ważnym elementem umożliwiającym wygodę podobną do pieniędzy fiducjarnych przy wydawaniu kryptowalut w internecie lub sklepach fizycznych.

Visa powoli otwiera się na kryptowaluty, ponieważ niedawno nawiązała współpracę również z Wirex, czyli brytyjskim wydawcą kart kryptograficznych.

Szef ds. kryptowalut w Visa, Cuy Sheffield powiedział: „Kryptowaluty mogą potencjalnie rozszerzyć płatności cyfrowe na większą liczbę osób i miejsc”.

Simplex nawiązuje współpracę z Visa
reklama
reklama