Czy Indie nałożą 18% podatek na handel BTC? | Wiadomości | CrypS.

Czy Indie nałożą 18% podatek na handel BTC?

Konrad Juszczyk
Plany Indii na wprowadzenie 18% podatku od transakcji Bitcoin (BTC)

Rząd Indii planuje sklasyfikować Bitcoin jako wartość niematerialną, aby zebrać ponad 1 miliard dolarów podatku od handlu tą kryptowalutą.

Indyjskie Biuro Centralne Wywiadu Gospodarczego (CEIB) przedstawiło propozycję nałożenia podatku od towarów i usług (GST) na handel bitcoinami w wysokości 18%. Szacunkowa kwota wszystkich transakcji BTC w Indiach wynosi 5,5 miliarda dolarów, tak więc nowy podatek mógłby pobrać ponad 1 miliard dolarów wpływów dla rządu.

Według źródeł ministerstwa finansów to CEIB zasugerowało, że bitcoiny można sklasyfikować w kategorii „wartości niematerialne i prawne”, a na wszystkie transakcje w kraju nałożyć podatek GST. Obecnie, ze względu na brak przepisów dotyczących kryptowalut w Indiach, władze zgłosiły obawy dotyczące wykorzystania bitcoina w nielegalnych działaniach, w tym praniu pieniędzy, zakładach oraz oszukiwaniu państwa.

Indie to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek na całym świecie. Pomimo swojego potencjału kraj stanął przed wyzwaniami regulacyjnymi, jeśli chodzi o rynek kryptowalut. Bank Rezerw Indii wcześniej zakazał transakcji bankowych związanych z bitcoinem i innymi kryptowalutami. Jednak na początku tego roku Sąd Najwyższy Indii zniósł ten zakaz dla giełd kryptowalutowych.

Z tego powodu w tym roku największa indyjska giełda kryptowalut CoinDCX odnotowała ogromne wzrosty aktywnych użytkowników i wolumenu transakcji.

Giełda napisała: „Odnotowaliśmy 3-krotny wzrost całkowitego wolumenu obrotu i 4-krotny wzrost liczby aktywnych użytkowników w ujęciu kwartalnym (od kwietnia do czerwca). Ogólnie rzecz biorąc, w drugim i trzecim kwartale CoinDCX odnotował 12% wzrost liczby rejestracji i 20% wzrost wolumenu.”

Plany Indii na wprowadzenie 18% podatku od transakcji Bitcoin (BTC)
reklama
reklama