Hiszpańska gmina wprowadza własną kryptowalutę Elio | Wiadomości | CrypS.

Hiszpańska gmina wprowadza własną kryptowalutę Elio

Konrad Juszczyk
elio - hiszpania

Gmina Lebrija w prowincji Sewilla w Hiszpanii stworzyła swoją kryptowalutę o nazwie Elio, aby ułatwić transakcje w małych i średnich przedsiębiorstwach, na które ekonomicznie wpłynął kryzys spowodowany przez COVID-19.

Lebrija, gmina w prowincji Sewilla w Hiszpanii, wprowadziła kryptowalutę o nazwie Elio, aby wspierać lokalne transakcje między mieszkańcami i kupcami. Nowo uruchomiona kryptowaluta jest powiązana 1:1 z euro. Kryptowaluta Elio nosi tę nazwę dla upamiętnienia pięćsetnej rocznicy śmierci humanisty Elio Antonio de Lebrija, który urodził się w Lebrija w 1441 roku.

Kryptowaluta Elio w prowincji Sewilla w gminie Lebrija

Rada Miasta Lebrija wybrała 593 rodziny, którym udzieli pomocy finansowej w nowej kryptowalucie do wykorzystania w lokalnych sklepach. Składka waha się od 50 do 200 euro w zależności od dochodu i liczby dzieci poniżej 18 roku życia. Ponadto za pośrednictwem wirtualnej waluty Elio, miasto wypłaci pomoc ekonomiczną przed końcem roku w wysokości 400 euro dla 393 lokalnych przedsiębiorstw.

Burmistrz Lebrija, Pepe Barroso zapewnił: „Stworzenie tej wirtualnej waluty (Elio) zagwarantuje, że otrzymana pomoc trafi bezpośrednio do lokalnych firm.”

Za to Szef Działu Technologii Rady Miejskiej, David Pérez, powiedział, że Rada Miasta zaprojektowała portfel elektroniczny dla kryptowaluty Elio. Użytkownicy, aby skorzystać z z cyfrowej waluty hiszpańskiego miasteczka Lebrija, muszą pobrać specjalną aplikację. Zdeponowane środki można używać za pomocą aplikacji mobilnej, którą bezpłatnie można pobrać ze Sklepu Play lub App Store.

Lista sklepów, w których można dokonać zakupów za pomocą Elio dostępna jest w aplikacji. Naklejki zostały również umieszczone na drzwiach lokali, gdzie spotkamy się z tą możliwością. Do tej pory do platformy dołączyło 165 firm, a reszta może przyłączyć się w dowolnym momencie.

CBDC na całym świecie stały się bardzo istotnym tematem. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że ​​Europejski Bank Centralny (ECB) powinien podjąć decyzję o wypuszczeniu cyfrowego euro na początku przyszłego roku.

elio - hiszpaniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.