Hiszpańska gmina wprowadza własną kryptowalutę Elio | Wiadomości | CrypS.

Hiszpańska gmina wprowadza własną kryptowalutę Elio

Konrad Juszczyk
elio - hiszpania

Gmina Lebrija w prowincji Sewilla w Hiszpanii stworzyła swoją kryptowalutę o nazwie Elio, aby ułatwić transakcje w małych i średnich przedsiębiorstwach, na które ekonomicznie wpłynął kryzys spowodowany przez COVID-19.

Lebrija, gmina w prowincji Sewilla w Hiszpanii, wprowadziła kryptowalutę o nazwie Elio, aby wspierać lokalne transakcje między mieszkańcami i kupcami. Nowo uruchomiona kryptowaluta jest powiązana 1:1 z euro. Kryptowaluta Elio nosi tę nazwę dla upamiętnienia pięćsetnej rocznicy śmierci humanisty Elio Antonio de Lebrija, który urodził się w Lebrija w 1441 roku.

Kryptowaluta Elio w prowincji Sewilla w gminie Lebrija

Rada Miasta Lebrija wybrała 593 rodziny, którym udzieli pomocy finansowej w nowej kryptowalucie do wykorzystania w lokalnych sklepach. Składka waha się od 50 do 200 euro w zależności od dochodu i liczby dzieci poniżej 18 roku życia. Ponadto za pośrednictwem wirtualnej waluty Elio, miasto wypłaci pomoc ekonomiczną przed końcem roku w wysokości 400 euro dla 393 lokalnych przedsiębiorstw.

Burmistrz Lebrija, Pepe Barroso zapewnił: „Stworzenie tej wirtualnej waluty (Elio) zagwarantuje, że otrzymana pomoc trafi bezpośrednio do lokalnych firm.”

Za to Szef Działu Technologii Rady Miejskiej, David Pérez, powiedział, że Rada Miasta zaprojektowała portfel elektroniczny dla kryptowaluty Elio. Użytkownicy, aby skorzystać z z cyfrowej waluty hiszpańskiego miasteczka Lebrija, muszą pobrać specjalną aplikację. Zdeponowane środki można używać za pomocą aplikacji mobilnej, którą bezpłatnie można pobrać ze Sklepu Play lub App Store.

Lista sklepów, w których można dokonać zakupów za pomocą Elio dostępna jest w aplikacji. Naklejki zostały również umieszczone na drzwiach lokali, gdzie spotkamy się z tą możliwością. Do tej pory do platformy dołączyło 165 firm, a reszta może przyłączyć się w dowolnym momencie.

CBDC na całym świecie stały się bardzo istotnym tematem. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała, że ​​Europejski Bank Centralny (ECB) powinien podjąć decyzję o wypuszczeniu cyfrowego euro na początku przyszłego roku.

elio - hiszpania
reklama
reklama