OKCoin zawiesza handel i depozyty Ripple (XRP) | Wiadomości | CrypS.

OKCoin zawiesza handel i depozyty Ripple (XRP)

Zerelik Maciej
okcoin

W związku z ostatnim pozwem SEC przeciwko Ripple, giełda OKCoin ogłosiła, że już w poniedziałek zawiesi handel i depozyty XRP na swojej platformie.

Giełda wyznaczyła dwie kluczowe daty. Użytkownicy giełdy, którzy pożyczyli środki z pary walutowej XRP/USD, są zobowiązani do zwrotu pożyczonej wartości przed godziną o 3.00 rano czasu UTC 4 stycznia. Opóźnienia spowodują likwidację pozycji w celu zamknięcia kontraktów pożyczkowych. O godz. 3.00 UTC w dniu 5 stycznia zawieszony zostanie, handel na rynku spot, margin oraz depozyty.

OKCoin jako powód zawieszenia handlu podała pozew Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple Labs i jej założycielom:

„W związku z toczącym się postępowaniem sądowym, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem jest zawieszenie handlu i depozytów XRP w OKCoin z dniem 4 stycznia 2021 r.”

Mimo, że OKCoin nie określił, kiedy, jeśli w ogóle, ponownie zezwoli na handel XRP, decyzja ta może nie być ostateczna.

„Jest prawdopodobne, że ta sytuacja będzie wymagała czasu, aby podjąć decyzję. Będziemy proaktywnie informować naszych klientów, gdy będziemy mieć informacje, które mogą zmienić nasze stanowisko”.

– napisała giełda w komunikacie.

OKCoin nie jest jedyną firmą, która zawiesiła handel XRP. Kilka innych giełd również albo zawiesiło handel albo wycofało monetę ze swoich platform. Wśród nich znalazły się CrossTower, Beaxy, B2C2, OSL oraz dwie duże giełdy – Bitstamp oraz Coinbase.

okcoin
reklama
reklama