Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży krypto - Cryps.pl [Newsy z 29.01.2021]
  • DOGE rośnie z 0,012 $ do 0,077 $

Kapitalizacja rynkowa DOGE wzrosła dziś około godziny 06:00 powyżej 9 miliardów dolarów, a cena za 1 Dogecoin wyniosła 0,077 dolara. Kryptowaluta była przez pewien moment cenniejsza niż Chainlink, Litecoin i Bitcoin Cash.

  • Elon Musk podniósł wartość BTC o 20%

Wartość bitcoina (BTC) w ciągu kilku godzin wzrosła z 31,000 USD do 38,000 USD. To efekt działań Elona Muska, który wspomniał o tej kryptowalucie w swej notce biograficznej na Twitterze i pochwalił się tym w sieci.

  • SEC bada sposób, w jaki Robinhood obsługuje $GME

Amerykański organ nadzorujący papiery wartościowe bada sprawę Robinhood. Chociaż komisja nie użyła słów „GameStop”, „Robinhood” czy „Reddit”, jest oczywiste, że to o czym mówi komisja to niedawny chaos wokół tej trójki. Zamknięcie handlu akcjami GME i innymi akcjami nie jest bezprecedensowe; jest jednak podejrzane, że firma odcięła się od kupna, ale nie od sprzedaży.

  • Kryptowaluta od WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap

Nikt się nie spodziewał, że dziś na szczycie rankingu CoinMarketCap zasiądzie nowa kryptowaluta. WallStreetBets (WSB) zyskała ponoć 130% wzrostu w ciągu 24h, z dziennym obrotem 100 milionów dolarów. Jak się później okazało nowy token jest żartem wykonanym przez zespół CoinMarketCap, nawiązującym do obecnej sytuacji inwestycyjnej w GameStop, ANC i inne shortowane spółki.

  • 13% Wielkiej Brytanii zainwestowało w kryptowaluty

Nowa ankieta przeprowadzona przez giełdę kryptowalut Gemini ujawnia, że ​​przeciętny inwestor kryptograficzny nie pasuje do stereotypów. Zgodnie z dziś udostępnioną ankietą ponad 13,5% obywateli Wielkiej Brytanii inwestuje w aktywa cyfrowe. Ponoć ludzie ze wszystkich grup wiekowych inwestują w zasoby, a nie tylko młodzi.

  • Krypto przestępczość w 2020 roku spadła o 57%

Według firmy CipherTrace liczba przestępstw wymierzonych w sektor wirtualnych walut w 2020 roku spadła o ponad połowę. Raport firmy dot. krypto przestępczości i przeciwdziałania praniu pieniędzy ujawnił, że straty z tytułu kradzieży kryptowalut, hacków i oszustw w porównaniu z rokiem 2020 spadły o 57%, do 1,9 miliarda dolarów.

  • Europol zlikwidował krypto firmę szkoleniową

Hiszpańska Gwardia Cywilna (Guardia Civil) wraz z katalońską policją (Mossos d’Esquadra), Andorą i Europolem połączyły siły, aby zlikwidować scam inwestycyjny działający na rynkach Forex i opcji binarnych.

  • Robinhood ogranicza handel kryptowalutami

Teraz użytkownicy aplikacji z bezpłatną prowizją mogą kupować kryptowaluty tylko za gotówkę, którą już zdeponowali na swoich kontach. Uważa się, że nowe ograniczenia są wynikiem szaleńczego FOMO wokół Dogecoin (DOGE).

  • Coinbase wchodzi na giełdę, ale bez IPO

Zlokalizowana w San Francisco kryptowalutowa giełda Coinbase zapowiedziała wejście na giełdę. Nie będzie to jednak zwykły debiut giełdowy (IPO), a wejście na zasadzie „direct listing”, czyli bezpośredni wprowadzenie już istniejących akcji.

Podsumowanie dnia w branży krypto - Cryps.pl [Newsy z 29.01.2021]
reklama
reklama