Kryptowaluta oparta na memach, DOGE rośnie o prawie 800% | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluta oparta na memach, DOGE rośnie o prawie 800%

Konrad Juszczyk
DOGE wzrasta o prawie 800%

DOGE szczekał dzisiaj bardzo głośno. Kryptowaluta w ciągu 24 godzin wzrosła o prawie 800% z 0,012 do 0,077 USD, tym samym wspinając się na 7 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Drastyczny wzrost DOGE

Kapitalizacja rynkowa DOGE wzrosła dziś około godziny 06:00 powyżej 9 miliardów dolarów, a cena za 1 Dogecoin wyniosła 0,077 dolara. Jest to prawie 800% wzrostu w ciągu 24 godzin. Kryptowaluta była przez pewien moment cenniejsza niż Chainlink, Litecoin i Bitcoin Cash.

Wzrost kryptowaluty DOGE

W chwili pisania tekstu kurs spadł i wynosi około 0,04 dolara, wartość rynkowa jest na poziomie 5,27 miliardów dolarów, a wzrost z 7 dni wynosi 378%. Koniec końców Dogecoin spadł w najlepszym momencie z 7 miejsca kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut, na 13. Warto dodać, że w porównaniu z październikiem 2020 roku DOGE osiągnął łącznie ponad 2000% wzrostu.

Skąd ten wzrost?

Dogecoin (DOGE) zyskał na wartości ze względu na kilka czynników. Akcje GameStop wzrosły o prawie 1000%, kiedy członkowie forum na Reddicie r/WallStreetBets zaczęli masowo kupować akcje tej spółki. Główne konto na Twitterze nawiązujące do akcji $GME, WSB Chairman (ponad 700 tys. obserwujących) opublikował tweet, pytając, czy DOGE był wart kiedykolwiek 1 dolara, zachęcając do podbijania ceny.

Pompa tokenu jednak ruszyła dopiero po wezwaniu do zakupu DOGE w społeczności Reddit r/SatoshiStreetBets, która liczy ponad 180 000 członków. Subreddit ten, jest kryptowalutowym odpowiednikiem grupy r/WallStreetBets, która wcześniej sprowokowała gwałtowny wzrost akcji GameStop, wbrew oczekiwaniom rynku. Na dodatek dwóch wielorybów znanych na Twitterze jako RookieXBT i CoinMamba, złapało trop wydarzeń i weszli z dużą sumą w rynek, przyczyniając się do pompy. Nawet Elon Musk na Twitterze (42mln obserujących) zareagował na wzrost ceny DOGE, przyczyniając się do wzrostu.

Podsumowanie

Oprócz DOGE inne kryptowaluty odnotowały silny wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin: XRP podskoczył o prawie 10%, osiągając cenę 0,28 USD, XLM zyskał ponad 25% w ciągu jednego dnia, osiągając 0,32 USD. Co więcej, największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej jaką jest BTC kosztuje obecnie blisko 36,500 dolarów, co oznacza wzrost o prawie 17% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ogólnie rzecz biorąc, aktywa cyfrowe mają obecnie kapitalizację rynkową przekraczającą magiczny poziom 1 biliona dolarów.

DOGE wzrasta o prawie 800%reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.