Europol i hiszpańska policja zlikwidowały krypto firmę szkoleniową | Wiadomości | CrypS.

Europol i hiszpańska policja zlikwidowały krypto firmę szkoleniową

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
europol opublikował raport o zagrożeniach przestępczością w internecie - w rolach głównych kryptowaluty

Hiszpańska Gwardia Cywilna (Guardia Civil) wraz z katalońską policją (Mossos d’Esquadra), Andorą i Europolem połączyły siły, aby zlikwidować scam inwestycyjny działający na rynkach Forex i opcji binarnych.

Uważa się, że scam ten miał zasięg międzynarodowy. Operacja przeprowadzona w styczniu przez policję Andory pod kierownictwem Specialized Batllia Instruction 2, doprowadziła do aresztowania sześciu podejrzanych oszustów w wieku od 20 do 34 lat.

Złapani podejrzani wyłudzili pieniądze od tysięcy klientów za pośrednictwem firmy zajmującej się szkoleniami inwestycyjnymi. Zlokalizowana w Andorze firma zajmowała się szkoleniem w zakresie inwestycji w kryptowaluty i inne aktywa, a przypuszcza się, że prowadziła również działalność tradingową. Podczas dwóch przeszukań domów policja zajęła osiem pojazdów, kilka urządzeń elektronicznych, około 70 000 euro w gotówce i kryptowalutach oraz wiele rachunków bankowych powiązanych z przedsiębiorstwem.

Dochodzenie i operację aktywnie wspierał Europol, mobilizując ekspertów zarówno z Europejskiego Centrum ds. Przestępstw Finansowych i Gospodarczych (EFECC), jak i z Europejskiego Centrum ds. Cyberprzestępczości (EC3). Podczas operacji eksperci Europolu zostali rozmieszczeni w Andorze w celu zapewnienia ekspertyzy kryminalistycznej i wsparcia operacyjnego na miejscu.

Europol, którego siedziba znajduje się w Hadze (Holandia), wspiera 27 państw członkowskich UE w walce z terroryzmem, cyberprzestępczością oraz innymi poważnymi i zorganizowanymi formami przestępczości. Oprócz tego współpracuje również z wieloma państwami partnerskimi spoza UE oraz międzynarodowymi organizacjami. W 2019 roku agencja wsparła 1 874 międzynarodowych operacji.

europol opublikował raport o zagrożeniach przestępczością w internecie - w rolach głównych kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.