Coinbase wchodzi na giełdę, ale bez IPO | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wchodzi na giełdę, ale bez IPO

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Zlokalizowana w San Francisco kryptowalutowa giełda Coinbase zapowiedziała wejście na giełdę. Nie będzie to jednak zwykły debiut giełdowy (IPO), a wejście na zasadzie „direct listing”, czyli bezpośrednie wprowadzenie już istniejących akcji.

Plany Coinbase

Spółka o planach wejścia na giełdę po raz pierwszy informowała w ubiegłym miesiącu. Teraz na swym blogu ujawniła nieco więcej szczegółów: „Coinbase Global, Inc. ogłosiła dzisiaj swój zamiar wejścia na giełdę na podstawie proponowanego bezpośredniego wprowadzenia akcji zwykłych klasy A do notowań. Proponowane notowanie w takiej formie nastąpi na podstawie oświadczenia rejestracyjnego złożonego na formularzu S-1 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)”.

Bezpośrednie wprowadzenie istniejących akcji nie jest tradycyjnym debiutem giełdowym i nie wiąże się z emisją nowych akcji spółki. Coinbase już w grudniu informowała o złożeniu projektu formularza S-1 w SEC. Messari, firma zajmująca się analizą rynku kryptowalutowego, wyceniała wówczas Coinbase na 28 mld USD. Jeśli regulator zatwierdzi wniosek giełdy, będzie ona pierwszą publicznie notowaną giełdą kryptowalutową.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama