Coinbase wchodzi na giełdę, ale bez IPO | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wchodzi na giełdę, ale bez IPO

Redaktor: Albert Czajkowski
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Zlokalizowana w San Francisco kryptowalutowa giełda Coinbase zapowiedziała wejście na giełdę. Nie będzie to jednak zwykły debiut giełdowy (IPO), a wejście na zasadzie „direct listing”, czyli bezpośrednie wprowadzenie już istniejących akcji.

Plany Coinbase

Spółka o planach wejścia na giełdę po raz pierwszy informowała w ubiegłym miesiącu. Teraz na swym blogu ujawniła nieco więcej szczegółów: „Coinbase Global, Inc. ogłosiła dzisiaj swój zamiar wejścia na giełdę na podstawie proponowanego bezpośredniego wprowadzenia akcji zwykłych klasy A do notowań. Proponowane notowanie w takiej formie nastąpi na podstawie oświadczenia rejestracyjnego złożonego na formularzu S-1 w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)”.

Bezpośrednie wprowadzenie istniejących akcji nie jest tradycyjnym debiutem giełdowym i nie wiąże się z emisją nowych akcji spółki. Coinbase już w grudniu informowała o złożeniu projektu formularza S-1 w SEC. Messari, firma zajmująca się analizą rynku kryptowalutowego, wyceniała wówczas Coinbase na 28 mld USD. Jeśli regulator zatwierdzi wniosek giełdy, będzie ona pierwszą publicznie notowaną giełdą kryptowalutową.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.