Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap | Wiadomości | CrypS.

Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap

Konrad Juszczyk
Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap

Nowa kryptowaluta nagle pojawiła się na samym szczycie rankingu CoinMarketCap. Czy WallStreetBets naprawdę wypuściło swój token, który podbił ranking?

Token od WallStreetBets – WSB

Jak wiemy, trwa obecnie burza w świecie inwestycji, ponieważ użytkownicy grupy WallStreetBets na Reddicie, rozpoczęli ruch inwestowania w shortowane spółki jak AMC i GameStop, starając się doprowadzić fundusze hedgingowe do bankructwa, tym samym zarabiając na tym. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz token WallStreetBets (WSB) jako największą na świecie kryptowalutę pod względem wzrostów podczas przewijania strony CoinMarketCap. 

Token WSB od WallStreetBets na CoinMarketCap
Źródło: https://coinmarketcap.com/

Nikt się jednak nie spodziewał, że dziś na szczycie rankingu CoinMarketCap zasiądzie nowa kryptowaluta. WallStreetBets (WSB) zyskała ponoć 130% wzrostu w ciągu 24h, z dziennym obrotem 100 milionów dolarów. Jak się później okazało nowy token jest żartem wykonanym przez zespół CoinMarketCap, nawiązującym do obecnej sytuacji. Bitcoin (BTC) nadal jest liderem na rynku, a token WSB został wystawiony, aby upamiętnić obecną sytuację.

Żart od zespołu CoinMarketCap

Strona tokenu zawiera krótką oś czasu całej „sagi” GameStop, opisującą taktykę short-squeeze i jej późniejszy wpływ na aplikację Robinhood, która zawiesiła handel detaliczny dla GME i kilku innych akcji, w tym AMC, Nokia i Blackberry.

Należy pamiętać, że to żart i nie istnieje taki zasób. Jeśli widzisz projekty o podobnej nazwie, wykonaj wymaganą analizę. – Napisał CoinMarketCap na stronie tokena WSB

Wpływ Reddita i mediów społecznościowych na przestrzeń kryptowalut jest niebywały. Właśnie z tego względu Dogecoin (DOGE) odnotował gigantyczne wzrosty i na krótko przebił się na 7 miejsce względem kapitalizacji rynkowej. Kapitalizacja rynkowa DOGE wzrosła dziś do rekordowego poziomu powyżej 9 miliardów dolarów, a cena za 1 Dogecoin wyniosła aż 0,077 dolara, w porównaniu z 0,012 dolara wczoraj. 

Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap
reklama
reklama