Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap | Wiadomości | CrypS.

Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap

Konrad Juszczyk
Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap

Nowa kryptowaluta nagle pojawiła się na samym szczycie rankingu CoinMarketCap. Czy WallStreetBets naprawdę wypuściło swój token, który podbił ranking?

Token od WallStreetBets – WSB

Jak wiemy, trwa obecnie burza w świecie inwestycji, ponieważ użytkownicy grupy WallStreetBets na Reddicie, rozpoczęli ruch inwestowania w shortowane spółki jak AMC i GameStop, starając się doprowadzić fundusze hedgingowe do bankructwa, tym samym zarabiając na tym. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz token WallStreetBets (WSB) jako największą na świecie kryptowalutę pod względem wzrostów podczas przewijania strony CoinMarketCap. 

Token WSB od WallStreetBets na CoinMarketCap
Źródło: https://coinmarketcap.com/

Nikt się jednak nie spodziewał, że dziś na szczycie rankingu CoinMarketCap zasiądzie nowa kryptowaluta. WallStreetBets (WSB) zyskała ponoć 130% wzrostu w ciągu 24h, z dziennym obrotem 100 milionów dolarów. Jak się później okazało nowy token jest żartem wykonanym przez zespół CoinMarketCap, nawiązującym do obecnej sytuacji. Bitcoin (BTC) nadal jest liderem na rynku, a token WSB został wystawiony, aby upamiętnić obecną sytuację.

Żart od zespołu CoinMarketCap

Strona tokenu zawiera krótką oś czasu całej “sagi” GameStop, opisującą taktykę short-squeeze i jej późniejszy wpływ na aplikację Robinhood, która zawiesiła handel detaliczny dla GME i kilku innych akcji, w tym AMC, Nokia i Blackberry.

Należy pamiętać, że to żart i nie istnieje taki zasób. Jeśli widzisz projekty o podobnej nazwie, wykonaj wymaganą analizę. – Napisał CoinMarketCap na stronie tokena WSB

Wpływ Reddita i mediów społecznościowych na przestrzeń kryptowalut jest niebywały. Właśnie z tego względu Dogecoin (DOGE) odnotował gigantyczne wzrosty i na krótko przebił się na 7 miejsce względem kapitalizacji rynkowej. Kapitalizacja rynkowa DOGE wzrosła dziś do rekordowego poziomu powyżej 9 miliardów dolarów, a cena za 1 Dogecoin wyniosła aż 0,077 dolara, w porównaniu z 0,012 dolara wczoraj. 

Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCapreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.