Elon Musk podniósł wartość BTC o 20% | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk podniósł wartość BTC o 20%

Mariusz Przepiórka
Elon Musk podniósł wartość BTC o 20%

Wartość bitcoina (BTC) w ciągu kilku godzin wzrosła z 31,000 USD do 38,000 USD. To efekt działań Elona Muska, który wspomniał o tej kryptowalucie w swej notce biograficznej na Twitterze i pochwalił się tym w sieci.

Zaktualizowana notatka na profilu Muska lotem błyskawicy obiegła platformy społecznościowe i znacząco zwiększyła popyt na bitcoina. Cena drastycznie wskoczyła na poziom około 38,000 dolarów. W ciągu kilku ostatnich dni wartość BTC jednak straciła blisko 15%. Wcześniej w tym miesiącu kryptowaluta pobiła swój rekord osiągając wartość 41 500 USD w efekcie wzmożonego zainteresowania ze strony klientów instytucjonalnych.

Konto Elona Muska na Twitterze
Źródło: https://twitter.com/elonmusk

Wartość drugiej co do wielkości kryptowaluty, ETH, przekroczyła poziom 1400 USD, notując 10% wzrostu w ciągu kilku godzin. Łączna wielkość kapitalizacji rynku ETH utrzymuje się na poziomie około 160 mld USD. Rośnie również wartość XRP, piątej co do wielkości kryptowaluty świata, która przekroczyła poziom 0,28 USD.

Rekordowe wzrosty kryptowalut

Niespodziewanie rośnie także wartość kryptowaluty Dogecoin. W ciągu 24 godzin cena Dogecoina wzrosła o prawie 800%, dzięki czemu waluta znalazła się w dziesiątce najważniejszych kryptowalut na świecie. Mechanizm wzrostu jej wartości przypomina głośną sprawę firmy GameStop. W tym przypadku za popytem na walutę stoi grupa SatoshiStreetBets zorganizowana na portalu Reddit. W efekcie kapitalizacja Dogecoina osiągnęła 9 mld USD.

Najpopularniejszą kryptowalutą pozostaje BTC. Tweet założyciela Tesli o blisko 100 mld USD zwiększył kapitalizację rynkową BTC, która osiągnęła poziom 700 mld USD. Ogólna wartość kapitalizacji rynkowej kryptowalut przekroczyła 1 bln USD, rosnąc 150 mld w ciągu jednego dnia. Dwucyfrowe wzrosty zanotowały również tokeny Cardano, Stellar, Litecoin i Bitcoin Cash. Ostatni skok cen cyfrowych aktywów zwiększył  całkowitą wartość kryptoaktywów zarządzanych przez Grayscale do prawie 26 mld USD. W ciągu ostatnich 24 godzin podmiot zarządzający aktywami dodał ponad 10 000 Bitcoin Cash.

Elon Musk podniósł wartość BTC o 20%
reklama
reklama