Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 28.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 28.06.21]

Michał Misiura
przegląd dnia w kryptowalutach Podsumowanie dnia
 • Binance na celowniku brytyjskiego FCA
  Największa giełda kryptowalut na świecie, czyli Binance, otrzymała nakaz zakończenia świadczenia usług dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Giełda ma czas do 30 czerwca. Dodatkowo FCA oczekuje, że spółka zabezpieczy dane na temat Brytyjczyków korzystających z jej usług. Binance stwierdziło, że ostrzeżenie nie dotyczy jej głównego podmiotu i nie zamierza się zastosować.
 • Trzeci najbogatszy człowiek w Meksyku chwali bitcoina
  bitcoin-jest-przyszloscia-waluty-fiducjarne-to-oszustwo/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Meksykański miliarder Ricardo Salinas Pliego powiedział w niedawnym wywiadzie, że bitcoin to przyszłość światowej gospodarki, a waluty fiducjarne to oszustwo. Skończona podaż BTC jest kluczowym elementem – stwierdził, dodając – stawiam na bitcoina.
 • Nowe regulacje w Hiszpanii i na Cyprze
  Unia Europejska zdecydowała, że za regulacje rynku kryptowalut w Hiszpanii będą odpowiadać hiszpańska Krajowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych (CNMV), Europejski Bank Centralny (EBC) oraz jego lokalny odpowiednik. Cypryjski regulator zaostrzył zasady związane z rejestracją kryptowalutowych spółek.
 • Bank Centralny Rosji straszy kryptowalutami
  Elvira Nabiullina – szefowa Banku Centralnego Rosji – ostrzegła inwestorów, aby uważali na ryzyko związane z rynkiem kryptowalut. Jej zdaniem dużo lepszym miejscem do ulokowania oszczędności są bankowe obligacje.
 • Raper The Game oskarżony o promowanie nielegalnego ICO
  Popularny amerykański raper i aktor Jayceon Terrell Taylor, znany jako The Game, podpadł amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Teraz musi przyczynić się do zwrócenia 70 mln USD, zebranych przez promowane przez siebie, nielegalne ICO Paragon Coin z 2017 roku.
 • Kaspersky: popularność cryptojackingu spada
  Pomimo rosnących cen na rynku kryptowalut, ataki mające na celu potajemne wydobywanie kryptowalut na zainfekowanych komputerach tracą na popularności – donosi Kaspersky. W ubiegłym roku liczba tego rodzaju aktywności spadła z ponad 13 milionów przypadków do nieco poniżej dziewięciu milionów.
 • Hashrate bitcoina powoli wraca do normy
  Według Ycharts, hashrate Bitcoina wzrósł o prawie 5% z dnia na dzień. Teraz sieć zabezpiecza z powrotem moc 104 EH/s. Tym samym hasrate wydaje się powoli wracać do normy po ostatnich zakazach w Chinach, które doprowadziły do przerwania działalności wielu górników.
przegląd dnia w kryptowalutach