Bank Centralny Rosji odradza krypto ale poleca lokaty bankowe | Wiadomości | CrypS.

Bank Centralny Rosji odradza krypto ale poleca lokaty bankowe

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rosja opracuje cbdc

Elvira Nabiullina – szefowa Banku Centralnego Rosji – ostrzegła inwestorów, aby uważali na ryzyko związane z rynkiem kryptowalut. Stwierdziła, że aktywa cyfrowe są bardzo zmienne i ostrzegła inwestorów, aby uważali na “zatrważające” straty.

Szef rosyjskiego banku centralnego, Elvira Nabiullina, podzieliła się swoim stanowiskiem na temat tego, czy ludzie powinni wchodzić na rynek kryptowalut. W wywiadzie dla lokalnej gazety Komsomolskaya Pravda, stwierdziła, że inwestowanie w aktywa cyfrowe jest bardziej niebezpieczne niż jakakolwiek inna strategia:

Spekulacyjne kryptowaluty są z pewnością najbardziej niebezpiecznymi strategiami ze wszystkich. Bank Centralny nigdy nie doradza, gdzie inwestować, ale w tym konkretnym przypadku – tutaj należy zdecydowanie nie inwestować.

Nabiullina zwróciła uwagę, że głównym problemem rynku jest jego zmienność, a ludzie mogą stracić z tego powodu kolosalne sumy:

Cena jest bardzo zmienna, straty mogą być zatrważające.

Z drugiej strony, szefowa Banku Centralnego poleciła lokaty bankowe jako lepszą opcję dla inwestorów do lokowania swoich środków. Dodała jednak, że nawet tutaj ludzie powinni być ostrożni i mierzyć swoje ryzyko:

Konieczne jest dokładne zbadanie produktów, kluczowe spojrzenie na reklamy, zwłaszcza gdy mówi się wam, że nie ma tu żadnego ryzyka, podczas gdy zyski są wysokie, to tak nie działa.

Nabiullina wcześniej stwierdziła, że wirtualne aktywa nieuchronnie staną się przyszłością świata finansów. Miała ona jednak na myśli cyfrowe waluty banku centralnego, a nie kryptowaluty takie jak Bitcoin. Będą one funkcjonować pod kontrolą rządu, a jeden e-rubel będzie równy jednemu rublowi w gotówce.

Myślę, że jest to przyszłość dla naszego systemu finansowego, ponieważ koreluje z tym rozwojem gospodarki cyfrowej. Będziemy iść krok po kroku, bo to jest bardzo trudny, technologiczny, prawny… projekt.

rosja opracuje cbdcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.