Raper The Game oskarżony o promowanie nielegalnego ICO | Wiadomości | CrypS.

Raper The Game oskarżony o promowanie nielegalnego ICO

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
the game paragon ico

Popularny amerykański raper i aktor Jayceon Terrell Taylor, powszechnie znany jako The Game, wpadł pod lupę SEC. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła mu zarzuty za rzekome promowanie nielegalnego ICO.

Zgodnie z oficjalnym zgłoszeniem, Game promował niezarejestrowaną sprzedaż tokenów Paragon Coin, firmy technologicznej, która znalazła się pod nadzorem regulacyjnym w 2017 roku.

Paragon reklamował się jako firma kryptowalutowa, która wykorzystywałaby moc technologii blockchain do promowania przemysłu konopi indyjskich. Aby wzbudzić zainteresowanie rynku, firma zatrudniła amerykańskiego rapera, który publicznie promował tokeny PRG w swoich mediach społecznościowych. Stojąc z dyrektorem generalnym Paragonu i byłą modelką, Jessicą Versteeg, The Game napisał na Twitterze, że Paragon “przygotowuje się do zrewolucjonizowania konopi i świata”.

ICO było ogromnym sukcesem, ponieważ zebrało łącznie 70 milionów dolarów od inwestorów w okresie od 15 kwietnia do 15 października 2017 roku. Jednak w 2018 roku inwestor firmy, Astely Davy złożył pozew przeciwko Paragon za prowadzenie niezarejestrowanej sprzedaży papierów wartościowych. Nalegał też, aby firma zwróciła pieniądze uczestnikom ICO, ponieważ nie była zarejestrowana w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Po złożeniu wniosku, SEC nakazał Paragon i jego kierownictwu zwrócić pieniądze wszystkim inwestorom, ponieważ projekt nie był zgodny z federalnym prawem papierów wartościowych. Początkowo nie udało się udowodnić udziału The Game’a, dlatego też nie był on ścigany. Jednak teraz, sędzia federalnego okręgu Stanów Zjednoczonych Jeffrey S. White ujawnił w poprawionej wersji oskarżenia, że do sądu wpłynęło wiele obciążających go dowodów.

Według sędziego, raper “działał dla własnego zysku lub dla zysku Paragon” i dlatego teraz będzie uznawany za członka projektu. Dodał również, że The Game jest teraz odpowiedzialny wraz z firmą i jej kierownictwem za spłatę 12 milionów dolarów odszkodowania i odsetek.

the game paragon icoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.