Meksykański miliarder: bitcoin jest przyszłością, waluty fiducjarne to oszustwo | Wiadomości | CrypS.

Meksykański miliarder: bitcoin jest przyszłością, waluty fiducjarne to oszustwo

Mariusz Przepiórka
trzeci najbogatszy człowiek w meksyku uważa że bitcoin to przyszłość a tradycyjne waluty to oszustwo

Wartość bitcoina na światowych giełdach kryptowalutowych w poniedziałek przekroczyła 34 tys. USD, zyskując blisko 5% w ciągu 24 godzin. To efekt m.in. wsparcia ze strony inwestorów instytucjonalnych i znanych miliarderów, którzy nadal pozytywnie wypowiadają się o BTC, mimo znacznego spadku ceny w ostatnim czasie.

Ricardo Salinas Pliego, jeden ze znaczących meksykańskich miliarderów i założyciel Grupo Salinas również pozytywnie wypowiedział się o bitcoinie. Podczas wywiadu z Jose Rodriguezem, Pliego powiedział, że bitcoin jest przyszłością światowej gospodarki. Ponadto waluty fiducjarne określił mianem „oszustwa”.

– Bitcoin to aktywo, które powinno być częścią portfela każdego inwestora. Jest to aktywo o międzynarodowej wartości i ogromnej płynności na poziomie globalnym. Skończona podaż BTC jest kluczowym elementem. W przypadku ethereum problemem jest to, że podaż ETH nie jest skończona. Dlatego nie wierzę w aktywa z nieskończoną podażą. Pieniądze fiducjarne to oszustwo. W żadnym wypadku nie stawiam na walutę fiducjarną. Z pewnością stawiam na bitcoina – powiedział Pliego.

BTC odzyskuje równowagę

Notowania największej kryptowaluty na świecie przekroczyły obecnie 34 tys. USD, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 640 mld USD. Udział BTC w rynku kryptowalut wynosi około 47,1%. Aktywność sieciowa BTC jest ściśle związana z jego ceną. W ciągu ostatnich kilku tygodni sieć Bitcoin odnotowała spadek ogólnej aktywności z powodu spadku ceny BTC o ponad 40%. Całkowita liczba aktywnych adresów Bitcoin w tym miesiącu osiągnęła najniższy poziom od roku, jednak ze względu na ostatnie odbicie w cenie BTC, liczba ta ponownie wzrosła. Według danych platformy analitycznej Santiment, bitcoin ponownie się odbija, a liczba aktywnych adresów nieznacznie rośnie po ogromnym spadku o ponad 50% w porównaniu ze szczytem w kwietniu bieżącego roku.

trzeci najbogatszy człowiek w meksyku uważa że bitcoin to przyszłość a tradycyjne waluty to oszustworeklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.