Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.11]

Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie dnia w krypto cryps 26 listopada Podsumowanie dnia
  • Ogromny spadek kursu Bitcoina do 16,300 USD

Bitcoin (BTC) stracił na wartości ponad 3000 dolarów w ciągu 24 godzin po osiągnięciu szczytu w wysokości 19,380 dolarów. Presja sprzedaży przekształciła się w 16% straty dla inwestorów. Te spadki analitycy porównują do sytuacji COVID-19 z początku 2020 roku. Przed obniżeniem kursu bitcoina zainteresowanie rynkiem kontraktów terminowych Bitcoin osiągnęło nowy rekord. Rynek instrumentów pochodnych był również przegrzany przez kupujących. Połączenie dwóch czynników spowodowało gwałtowny spadek cen BTC wraz ze wzrostem wolumenów handlu kontraktami futures.

  • Crypto.com otrzymała maltańską licencję instytucji finansowej

Giełda Crypto.com została zatwierdzona przez regulatorów na Malcie. Firma posiada teraz licencję klasy 3 Virtual Financial Assets (VFA) wydaną przez Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA). Platforma stała się jedną z pierwszych firm kryptowalutowych, które uzyskały akceptację maltańskiego regulatora. Dzięki kolejnym akceptacjom regulatorów i zdobywanym licencjom Crypto.com, stara się uzyskać przewagę konkurencyjną w Europie.

  • PayPal blokuje użytkownika za handel kryptowalutami

PayPal dopiero co wszedł w świat kryptowalut, a już ograniczył konto pewnego użytkownika i zablokował jego saldo na sześć miesięcy. Firma powołała się na potencjalne ryzyko związane z handlem kryptowalutami. PayPal prosił o wyjaśnienia dotyczące zakupu i sprzedaży cyfrowych aktywów, a pracownicy supportu nie wiedzieli nawet o nowych krypto usługach firmy.

  • CySEC publikuje wytyczne w zakresie kryptowalut

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) opublikowała wytyczne dla cypryjskich firm inwestycyjnych (CIF) w zakresie obsługi kryptowalut. Ogólnych ram prawnych w zakresie bezpieczeństwa kryptowalut wciąż nie ma, co zauważył w swym raporcie Europejski Urząd Nadzoru Bankowego. Dlatego CySEC zaleca, aby spółki CIF do czasu wypracowania powszechnych standardów kierowały się opublikowanymi wytycznymi regulatora.

  • Premier Rosji poruszył kwestię kryptowalut

Uznając rosnące zainteresowanie stosunkowo nowym narzędziem spekulacyjnym, premier rosji Michaił Mishustin powiedział, że rząd planuje poprowadzić rozwój rynku kryptowalut w „cywilizowanym kierunku”, aby użytkownicy mogli lepiej chronić swoje prawa i interesy. Powiedział, że utrudniłoby to działanie oszutom.

  • Interpol powstrzymuje cyberprzestępców

W wyniku operacji „Falcon” Interpol wstrzymał działania cyberprzestępców z Nigerii, którzy ukradli dane wielu użytkowników. Grupa, nazwana TMT, dokonywała masowych włamań do firmowych e-maili i kradła dane użytkowników z przeglądarek i serwerów FTP od co najmniej 2017 roku. W wyniku ich działań zagrożonych zostało co najmniej 500 000 przedsiębiorstw publicznych i prywatnych w ponad 150 krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Rosji. Po aresztowaniu nigeryjska policja znalazła na swoich urządzeniach dane około 50 000 ofiar.

  • Użytkownicy OKEx przenoszą kryptowaluty poza giełdę

Duża giełda kryptowalut OKEx wznowiła wszystkie wypłaty, jednak jej użytkownicy zaczęli szybko wyciągać swoje środki i przenosić na inne giełdy. Po ogłoszeniu ponownego otwarcia w zeszłym tygodniu OKEx poinformował następnie, że uruchomi program rekompensat i nagród , aby wyrazić swoją wdzięczność klientom za wstrzymanie się w czasie przerwy.

podsumowanie dnia w krypto cryps 26 listopada

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.