Crypto.com otrzymała maltańską licencję instytucji finansowej | Wiadomości | CrypS.

Crypto.com otrzymała maltańską licencję instytucji finansowej

Redakcja
crypto.com defi

Giełda Crypto.com została zatwierdzona przez regulatorów na Malcie. Firma posiada teraz licencję klasy 3 Virtual Financial Assets (VFA) wydaną przez Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA).

Według Crypto.com, platforma stała się jedną z pierwszych firm kryptowalutowych, które uzyskały akceptację maltańskiego regulatora. Ten wyspiarski naród w 2018 roku zatwierdził nowy zestaw przepisów dot. cyfrowych aktywów. Celem było uregulowanie rynku oraz stworzenie jasnych ram regulacyjnych. Teraz, gdy Crypto.com posiada licencję instytucji finansowej, może świadczyć usługi płatnicze, a także emitować elektroniczne pieniądze. Licencja VFA klasy 3 pozwoli giełdzie na świadczenie usług powierniczych, realizację zleceń oraz obsługę rachunków zarówno dla profesjonalnych jak i detalicznych inwestorów.

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy – Kris Marszalek powiedział:

“Od dawna staramy się budować w pełni regulowany biznes na każdym rynku, na którym działamy. Bycie jedną z pierwszych platform kryptowalutowych, które otrzymały akceptację na licencję VFA klasy 3 i licencję dla instytucji finansowych jest ważnym kamieniem milowym i oczekujemy, że w 2021 roku uzyskamy licencje na większej liczbie rynków”.

Podbić Europę

Firma dzięki kolejnym akceptacjom regulatorów i zdobywanym licencjom, stara się uzyskać przewagę konkurencyjną w Europie. Malta, która miała stać się “wyspą blockchaina”, coraz bardziej otwiera się na międzynarodowe platformy. Niektóre firmy i giełdy przenoszą się na tą wyspę właśnie ze względu na przyjazne przepisy. Kraj ten staje się coraz bardziej ważnym miejscem dla firm z branży, które poszukują bardziej sprzyjających warunków do prowadzenia biznesu.

Na początku tego roku maltańskie władze zapowiedziały również prace nad środkami, które pozwolą stworzyć cyfrową gospodarkę. Będą one dot. także regulacji krypto platform. Władze Malty otrzymały “listy intencyjne” od aż 34 firm z całego świata, w tym 21 giełd.

crypto.com defireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.