Ogromny spadek kursu Bitcoina do 16,300 USD | Wiadomości | CrypS.

Ogromny spadek kursu Bitcoina do 16,300 USD

Konrad Juszczyk
Cena Bitcoina (BTC) drastycznie spadła o ponad 15% w ciągu tylko 24h

Bitcoin (BTC) stracił na wartości ponad 3000 dolarów w ciągu 24 godzin po osiągnięciu szczytu w wysokości 19,380 dolarów. Presja sprzedaży przekształciła się w 16% straty dla inwestorów. Te spadki analitycy porównują do sytuacji COVID-19 z początku 2020 roku.

Cena bitcoina drastycznie spada

Drastyczny spadek kursu bitcoina zaskoczył inwestorów tuż po tym, jak największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej osiągnęła nowy szczyt w wysokości 19,380 dolarów. Spadek w ciągu 24 godzin zmniejszył kurs BTC do 16,300 dolarów, po czym odbił się i pokonał poziom oporu w wysokości 17,000 dolarów. Dane sugerują, że masowe likwidacje były siłą napędową masowej korekty.

Wielki spadek bitcoina z 25 listopada
Źródło: https://coin360.com/coin/bitcoin-btc

Przed obniżeniem kursu bitcoina zainteresowanie rynkiem kontraktów terminowych Bitcoin osiągnęło nowy rekord. Rynek instrumentów pochodnych był również przegrzany przez kupujących. Połączenie dwóch czynników spowodowało gwałtowny spadek cen BTC wraz ze wzrostem wolumenów handlu kontraktami futures. Kontrakty terminowe o wartości ponad miliarda dolarów zostały zlikwidowane, podobnie jak w przypadku krachu z 12 marca. Listopad 2020 może przynieść jeszcze większe straty.

Dane sugerują, że zlikwidowano kontrakty futures o wartości prawie 1,9 miliarda dolarów. Według Glassnode firmy zajmującej się analizą danych w branży krypto, Binance Futures odnotowało największy wzrost likwidacji długich pozycji w wysokości 425 milionów dolarów.

Gdy kurs bitcoina zaczął spadać, wieloryby lub inwestorzy o wysokiej wartości netto sprzedawali bardzo dużo na głównych giełdach pogłębiając spadki BTC. W tym samym czasie giełda OKEx ogłosiła, że ​​przywróciła wypłaty. Ki Young Ju, założyciel sieciowej usługi analitycznej CryptoQuant, zwrócił uwagę na zwiększoną aktywność odpływów z OKEx zarówno do portfeli, jak i innych giełd, która wyniosła wówczas 493 BTC.

Kolejne ruchy największej kryptowaluty

Obecnie według ekspertów z branży istnieje kilka ruchów jakie może wykonać Bitcoin (BTC). Pierwszym z nich jest ustabilizowanie i odzyskanie równowagi na poziomie 18,000 dolarów. Według drugiego z nich cena bitcoina będzie spadała do kolejnego dużego obszaru wsparcia jakim jest poziom 13,700 dolarów. Ostatni mówi o tym, że kryptowaluta będzie wahała się, jednocześnie umożliwiając stabilizację rynku instrumentów pochodnych. Jak Glassnode donosi, liczba wielorybów osiągnęła ATH, czyli nadal istnieje duża presja sprzedaży, która pochodzi o dużych inwestorów.

Cena Bitcoina (BTC) drastycznie spadła o ponad 15% w ciągu tylko 24hreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.