PayPal blokuje użytkownika za handel kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

PayPal blokuje użytkownika za handel kryptowalutami

Redakcja
paypal bitgo

PayPal dopiero co wszedł w świat kryptowalut, a już ograniczył konto pewnego użytkownika i zablokował jego saldo na sześć miesięcy. Firma powołała się na potencjalne ryzyko związane z handlem kryptowalutami.

Wg użytkownika portalu społecznościowego Reddit, PayPal zablokował jego konto, ponieważ system wykrył kryptowalutowe transakcje jako “sprzedaż przedmiotów”. PayPal prosił o wyjaśnienia dot. zakupu i sprzedaży cyfrowych aktywów, a pracownicy supportu nie wiedzieli nawet o nowych krypto usługach firmy. Użytkownik potwierdził swoją tożsamość, a w opisach transakcji zawsze wpisywał “PayPal Crypto”.

“System oznaczył moje konto, myśląc, że sprzedaję przedmioty warte 10 000 dolarów w ciągu jednego tygodnia, a nie robiłem tego przez ostatnie 6 lat, od kiedy posiadam konto PayPal. (Konto USA btw). Więc wiedziałem, że deweloperzy nie wzięli tego pod uwagę, kiedy wydawali PayPal Crypto. Wysłałem więc mój dowód osobisty do weryfikacji i wpisałem “PayPal Crypto” w opisie każdej transakcji, zadzwoniłem na ich telefon, a oni powiedzieli, że postarają się wszystko przyspieszyć. Poszedłem spać, następnego dnia (dzisiaj) moje konto jest zablokowane na stałe”

– czytamy w poście na platformie społecznościowej.

Żadnych wyjaśnień

Użytkownik TheCoolDoc, dodał, że PayPal nie podał żadnej przyczyny blokady. Powołał się jedynie na potencjalne ryzyko związane z handlem kryptowalutami. W ten sposób na co najmniej 180 dni zostały zamrożone 462 dolary.

“Żadnych odwołań. Brak wytłumaczenia. Nie bierze się pod uwagę, że ich klientem może być ignorancki 60-latek, który nie ma pojęcia o krypto usługach PayPala. Ilekroć w przeszłości dzwoniłem do ich wsparcia w sprawie usługi PayPal Crypto, nie mieli pojęcia, o czym mówię, nawet po tygodniach od wydania”.

Paypal ogłosił na początku tego miesiąca, że umożliwił użytkownikom kupno, sprzedaż i przechowywanie kryptowalut. Ten post na reddicie sugeruje jednak, że nadal istnieją problemy, które trzeba rozwiązać.

Dlatego też zalecamy ostrożność. Pamiętajcie, że w Paypal czy Revolut kupujecie jedynie ekspozycję na dane aktywa i nie stajecie się ich rzeczywistymi posiadaczami. Nie ma możliwości, aby wpłacić zakupione krypto na jakikolwiek zewnętrzny portfel. Nie ma też możliwości wysłania ich do innego użytkownika.

 

paypal bitgoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.