PayPal blokuje użytkownika za handel kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

PayPal blokuje użytkownika za handel kryptowalutami

Zerelik Maciej
paypal bitgo

PayPal dopiero co wszedł w świat kryptowalut, a już ograniczył konto pewnego użytkownika i zablokował jego saldo na sześć miesięcy. Firma powołała się na potencjalne ryzyko związane z handlem kryptowalutami.

Wg użytkownika portalu społecznościowego Reddit, PayPal zablokował jego konto, ponieważ system wykrył kryptowalutowe transakcje jako „sprzedaż przedmiotów”. PayPal prosił o wyjaśnienia dot. zakupu i sprzedaży cyfrowych aktywów, a pracownicy supportu nie wiedzieli nawet o nowych krypto usługach firmy. Użytkownik potwierdził swoją tożsamość, a w opisach transakcji zawsze wpisywał „PayPal Crypto”.

„System oznaczył moje konto, myśląc, że sprzedaję przedmioty warte 10 000 dolarów w ciągu jednego tygodnia, a nie robiłem tego przez ostatnie 6 lat, od kiedy posiadam konto PayPal. (Konto USA btw). Więc wiedziałem, że deweloperzy nie wzięli tego pod uwagę, kiedy wydawali PayPal Crypto. Wysłałem więc mój dowód osobisty do weryfikacji i wpisałem „PayPal Crypto” w opisie każdej transakcji, zadzwoniłem na ich telefon, a oni powiedzieli, że postarają się wszystko przyspieszyć. Poszedłem spać, następnego dnia (dzisiaj) moje konto jest zablokowane na stałe”

– czytamy w poście na platformie społecznościowej.

Żadnych wyjaśnień

Użytkownik TheCoolDoc, dodał, że PayPal nie podał żadnej przyczyny blokady. Powołał się jedynie na potencjalne ryzyko związane z handlem kryptowalutami. W ten sposób na co najmniej 180 dni zostały zamrożone 462 dolary.

„Żadnych odwołań. Brak wytłumaczenia. Nie bierze się pod uwagę, że ich klientem może być ignorancki 60-latek, który nie ma pojęcia o krypto usługach PayPala. Ilekroć w przeszłości dzwoniłem do ich wsparcia w sprawie usługi PayPal Crypto, nie mieli pojęcia, o czym mówię, nawet po tygodniach od wydania”.

Paypal ogłosił na początku tego miesiąca, że umożliwił użytkownikom kupno, sprzedaż i przechowywanie kryptowalut. Ten post na reddicie sugeruje jednak, że nadal istnieją problemy, które trzeba rozwiązać.

Dlatego też zalecamy ostrożność. Pamiętajcie, że w Paypal czy Revolut kupujecie jedynie ekspozycję na dane aktywa i nie stajecie się ich rzeczywistymi posiadaczami. Nie ma możliwości, aby wpłacić zakupione krypto na jakikolwiek zewnętrzny portfel. Nie ma też możliwości wysłania ich do innego użytkownika.

 

paypal bitgo
reklama
reklama