OKEx ogłasza przywrócenie wypłat 27 listopada | Wiadomości | CrypS.

OKEx ogłasza przywrócenie wypłat 27 listopada

Michał Misiura
giełda kryptowalut okex

Giełda kryptowalut OKEx ogłosiła dziś datę przywrócenia wypłat zawieszonych 16 października. Według oświadczenia giełdy „jeden z posiadaczy kluczy prywatnych zakończył pomoc władzom” i stał się ponownie osiągalny.

Po prawie 1,5 miesiąca przerwy klienci platformy będą mogli w końcu wypłacić swoje kryptowaluty, zdeponowane na platformie OKEx. Do przerwania obsługi zleceń wychodzących doszło 16 października. Od tego czasu, aż do 27 listopada (kiedy wypłaty mają wrócić), użytkownikom giełdy pozostawało (i wciąż pozostaje) wierzyć jej na słowo, że ich środki są bezpieczne.

Dla klientów giełdy z pewnością nie był to łatwy czas. Niczego nie ułatwiały im doniesienia o zatrzymaniu założyciela giełdy oraz dementowane przez OKEx informacje o transferach środków z jej portfeli (już po utracie dostępu do klucza).

Zatrzymany „udziałowiec” na wolności

Według dementowanych przez giełdę doniesień zatrzymanym posiadaczem jednego z prywatnych kluczy, był założyciel giełdy Mingxing „Star” Xu. OKEx odrzucało te informacje twierdząc, że twórca platformy nie pełni obecnie żadnych związanych z nią funkcji. Mimo to zatrzymanie tajemniczego udziałowca zbiegło się w czasie ze zniknięciem Xu, w którego sprawie toczyło się śledztwo. Biznesmen znalazł się w centrum dochodzenia chińskiej policji i nie było z nim kontaktu.

O uwolnieniu Mingxinga „Stara” Xu poinformował na Twitterze chiński reporter Wu Blockchain. W reakcji na doniesienie o tym zdarzeniu cena natywnego tokena OKEx – OKB wzrosła o ponad 11%. Około południa 19 listopada CEO giełdy – Jay Hao wydał oficjalny komunikat o przywróceniu wypłat.

OKEx poifnormowało, że w trakcie dochodzenia potwierdzono, że giełda nie miała nic wspólnego z zakazaną prawnie działalnością. Uwolniony posiadacz prywatnego klucza miał zaś wrócić do pełnienia swoich biznesowych funkcji.

giełda kryptowalut okex
reklama
reklama