Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 26.01.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut i blockchainu - Cryps.pl (26.01.2021)
  • Firma miningowa z NASDAQ oskarżona o oszukanie inwestorów

Notowana na NASDAQ firma miningowa Bit Digital, ma stanąć przed zbiorowym pozwem. Ostatni raport J Capital Research zarzuca spółce, że jest to „fałszywy kryptowalutowy biznes”.

  • Gubernator Banku Anglii: BTC i obecne kryptowaluty nie przetrwają

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey wyraził pogląd, że nie wynaleziono jeszcze trwałej cyfrowej waluty. Jego komentarz pojawił się podczas panelu, zatytułowanego „Resetting Digital Currencies”, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

  • Galaxy Digital uruchomi 3 fundusze Ethereum

Bank kryptowalutowy Galaxy Digital Mike’a Novogratza uruchomi w lutym trzy fundusze oparte na Ethereum. Za zarządzanie firma pobierze 1% od inwestycji od 100 000 USD i 1,25% za mniejszą inwestycję. Próg uczestnictwa wynosi 25 000 USD.

  • Bank Rezerw Indii (RBI) jest otwarty na wprowadzenie CBDC

RBI twierdzi, że jest otwarty na zbadanie możliwości związanych z cyfrową walutą banku centralnego Indii, jednak lokalny regulator monetarny pozostał wrogo nastawiony do pomysłu.

  • BitFlyer wznawia obsługę Ethereum Classic

Giełda kryptowalut BitFlyer przywróci obsługę Ethereum Classic (ETC) od 1 lutego. Platforma podobnie jak kilka innych giełd wycofała się z niej po serii ataków 51%, które dotknęły blockchain kryptowaluty.

  • Cancer Crypto Fund zbiera fundusze na badania 

American Cancer Society utworzyły nowy fundusz badawczy, który przyjmuje darowizny w postaci kryptowalut. Wkład społeczności kryptowalutowej ma pomóc w odkrywaniu lepszych metod leczenia raka. Darowizny na finansowanie badań nad rakiem spadły o 50% w 2020 roku, osiągając najniższy poziom w tym stuleciu. Pierwszy darczyńca kryptowalut, który wpłaci 250 000 USD lub więcej, będzie miał szansę zmienić nazwę funduszu na swoje lub ukochaną osobę.

  • Awaria giełdy Coinquista – wypłaty wstrzymane do 29.01

Giełda kryptowalut Coinquista wstrzymała wypłaty, informując o problemach technicznych platformy. Skutki awarii mają zostać usunięte do 29 stycznia. Giełda zapewnia, że środki użytkowników są bezpieczne.

  • Senat USA zatwierdził Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu

Senat USA w poniedziałek potwierdził nominację Janet Yellen na stanowisko Sekretarza Skarbu w liczbie głosów 84-15. Yellen twierdzi, że kryptowaluty mogą być korzystne dla systemu finansowego.

  • Były CEO Goldman Sachs uważa, że regulacje osłabią Bitcoina

W najnowszym wywiadzie dla CNBC Squawk Box, były prezes Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, powiedział, że istnieją powody, aby być sceptycznie nastawionym w stosunku do Bitcoina.

  • Największe uniwersytety w USA inwestują w kryptowaluty

Fundusze amerykańskich uniwersytetów jak Harvard, Yale czy Brown prawdopodobnie wspierają waluty cyfrowe oparte na technologii blockchain już od ponad roku.

Najważniejsze newsy z branży kryptowalut i blockchainu - Cryps.pl (26.01.2021)reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.