Były CEO Goldman Sachs uważa, że regulacje osłabią Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Były CEO Goldman Sachs uważa, że regulacje osłabią Bitcoina

Redakcja
goldman sachs

W najnowszym wywiadzie dla CNBC Squawk Box, były prezes Goldman Sachs, Lloyd Blankfein, powiedział, że istnieją powody, aby być sceptycznie nastawionym w stosunku do Bitcoina.

“To może zadziałać”, powiedział Blankfein gospodarzowi Andrewowi Rossowi Sorkinowi. “Ale tak naprawdę, na koniec dnia, waluta ma osiągnąć kilka rzeczy. Ma być środkiem wymiany i magazynem wartości”. Blankfein wyjaśnił, dlaczego Bitcoin nie spełnia tych kryteriów.

“To magazyn wartości, który może poruszać się o 10% w ciągu dnia; jeśli zgubisz kod, albo zgubisz kartkę papieru, to przepadnie na zawsze; albo, jeśli ktoś ci go odbierze, skąd będziesz wiedział? Tak więc, element magazynu wartości jest trochę skomplikowany”

– powiedział Blankfein.

Słowa Blankfeina potwierdza sam rynek. Na początku tego miesiąca Bitcoin stracił około jednej piątej swojej wartości w ciągu zaledwie jednej nocy. Sztandarowa kryptowaluta wręcz zyskała sławę dzięki swoim wahaniom. W marcu 2020 roku, kiedy rozpoczęła się pandemia, BTC odnotował spadek z 8000 do 4000 USD. Dla odmiany pod koniec ubiegłego roku cena gwałtownie wzrosła, ustanawiając nowe ATH powyżej 40 000 dolarów.

goldman sachsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.