Gubernator Banku Anglii: BTC i obecne kryptowaluty nie przetrwają | Wiadomości | CrypS.

Gubernator Banku Anglii: BTC i obecne kryptowaluty nie przetrwają

Michał Misiura
gubernator banku angli mówi, że kryptowaluty nie mają przyszłości

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey wyraził pogląd, że nie wynaleziono jeszcze trwałej cyfrowej waluty. Jego komentarz pojawił się podczas panelu, zatytułowanego „Resetting Digital Currencies”, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Bailey stwierdził, że najnowsze rozwiązania w zakresie elektronicznych płatności pozostaną z nami na dłuższy czas, a ich rozwój może pomóc w eliminacji barier, takich jak szybkość i koszty międzynarodowych transakcji. Nie wróży jednak dobrze niezależnym kryptowalutom. Gubernator Banku Anglii zaprezentował opinię, że przyszłość należy do stabilnych cyfrowych walut.

– Czy kryptowaluty tu zostaną? Cyfrowe innowacje w płatnościach – tak. Czy doszliśmy do czegoś, co nazwałbym projektem, systemem zarządzania i rozwiązaniami dla trwałej waluty cyfrowej? Nie, szczerze mówiąc nie sądzę, żebyśmy tam jeszcze byli. Nie sądzę, by kryptowaluty w pierwotnym brzmieniu były takie. – powiedział Adrew Bailey. 

Cyfrowe waluty? Tak, ale państwowe

Gubernator wskazał, że głównym problemem aktualnie istniejących kryptowalut jest ich zmienna wartość. Stabilność, zdaniem bankiera, może zapewnić jedynie waluta gwarantowana przez państwo.

Całe zagadnienie związane z tym, że ludzie mają pewność, że ich płatności są dokonywane w czymś o stałej wartości, ostatecznie sprowadza się do tego co nazywamy walutą fiducjarną, powiązaną z państwem. – mówił Bailey.

Problem zbyt dużej prywatności

Poza obawami dotyczącymi niestabilności cen kryptowalut, Adrew Bailey skorzystał także z argumentów związanych z ich prywatnością. Według gubernatora Banku Anglii wysoka anonimowość transakcji jest źródłem niepokoju wśród organów regulacyjnych. Jego zdaniem ustanowienie jednolitego standardu prywatności dla kryptowalut leży w publicznym interesie. „To duża rzecz, która pojawia się na horyzoncie” – dodał.

Podsumowując wystąpienie gubernatora Banku Anglii: cyfrowe waluty mające przyszłość zostaną wydane przez banki centralne. Czy zgadzacie się z tą opinią?

gubernator banku angli mówi, że kryptowaluty nie mają przyszłości
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.