Największe uniwersytety w USA inwestują w kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Największe uniwersytety w USA inwestują w kryptowaluty

Konrad Juszczyk
Uniwersytety w USA inwestują w BTC

Fundusze amerykańskich uniwersytetów jak Harvard, Yale czy Brown prawdopodobnie wspierają waluty cyfrowe oparte na technologii blockchain już od ponad roku.

Inwestycje kryptowalutowe od uniwersytetów

Niektóre z największych funduszy uniwersyteckich w USA po cichu kupowały kryptowaluty przez ostatni rok za pośrednictwem kont prowadzonych w Coinbase i na innych giełdach. Podobno Harvard, Yale, Brown, University of Michigan, a także kilka mniejszych uczelni, kupują kryptowaluty bezpośrednio na giełdach. Nawet kilka funduszy z Ivy League zainteresowało się technologią blockchain za pośrednictwem skoncentrowanych na kryptowalutach funduszy venture capital już w 2018 roku.

Uniwersytety w USA

Dokładna wielkość inwestycji od uniwersytetów nie została ujawniona. Ponoć niektóre z funduszy, o których mowa, mogły mieć rachunki w Coinbase i na innych platformach przez nawet 18 miesięcy.

Fundusze uniwersyteckie to zasoby kapitału zgromadzonego przez instytucje akademickie, często w formie darowizn, przeznaczane często na cele charytatywne. Fundusze te wspierają również nauczanie, badania oraz gromadzone są w celach inwestycyjnych. Harvard jest największym funduszem uniwersyteckim z aktywami o wartości ponad 40 miliardów dolarów. Yale ma ponad 30 miliardów dolarów, Michigan około 12,5 miliarda, a Brown około 4,7 miliarda dolarów.

W 2018 roku media informowały już o możliwych inwestycjach w BTC uniwersytetów jak Harvard, Stanford i Massachusetts, a także z Dartmouth z Ivy League i University of North Carolina. W tym samym roku Yale zainwestował w kryptowalutowy fundusz hedgingowy Paradigm. Takie informacje tylko zwiększają popularność i adaptację kryptowalut na całym świecie. Rosnąca ilość inwestorów instytucjonalnych, spowodowała, że inwestorów w kryptowaluty, nawet wśród uczelni i innych podmiotów będzie coraz więcej.

Uniwersytety w USA inwestują w BTC
reklama
reklama