Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.05.21]
 • Co wprowadzi zbliżający się hard fork Alonzo w sieci Cardano?
  Cardano zbliża się do wprowadzenia hard-forka Alonzo, co powoduje największe tygodniowe wpływy środków do funduszy ADA. Nowa aktualizacja w sieci pozwoli Cardano w końcu konkurować z Ethereum.
 • Ray Dalio posiada kryptowaluty w swoim portfelu
  Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates LP ujawnił w wywiadzie dla CoinDesk, że posiada Bitcoina. Miliarder, który wcześniej wyrażał obawy dotyczące kryptowalut, dodał również, że wolałby posiadać Bitcoina niż rządowe obligacje.
 • Kapitalizacja USDT przekroczyła 60 mld USD
  USDT wspiął się na trzecie miejsce w rankingu CoinGecko, pokonując Binance Coin (BNB). Na tle załamania rynku kryptowalut kapitalizacja stablecoina Tether (USDT) przekroczyła 60 miliardów dolarów, a na przestrzeni roku wskaźnik ten wzrósł prawie siedmiokrotnie.
 • Goldman Sachs widzi potencjał wzrostu dla akcji Coinbase
  Analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych, jakim jest Goldman Sachs, przedstawili wzrostowe tendencje w następnych latach dla kryptowalutowej giełdy Coinbase notowanej na Nasdaq. Obszerny raport specjalistów podkreślił zalety wciąż rozwijającej się gospodarki kryptograficznej.
 • Coinbase zatrudnia byłego urzędnika Białego Domu
  Giełda Coinbase ogłosiło powołanie Faryara Shirzada, byłego urzędnika Białego Domu, na nowego dyrektora ds. polityki. W ten sposób chce stawić czoła coraz bardziej ścisłym regulacjom.
 • Indonezja wyda CBDC
  Bank of Indonesia planuje wydać krajową walutę cyfrową (CBDC), aby przyspieszyć transakcje. Według regulatora Perry’ego Vargio, rupia cyfrowa otrzyma status prawnego środka płatniczego. Data premiery nie została określona. Obecnie Bank Centralny ocenia technologię, która będzie leżeć u podstaw CBDC, a także gotowość infrastruktury finansowej.
 • Bank centralny Kuwejtu ostrzega przed inwestycjami kryptowalutowymi
  Zeszłotygodniowy krach cenowy na całym rynku kryptowalut spowodował, że banki centralne na całym świecie wydały ostrzeżenia dotyczące ryzyka związanego z inwestowaniem w kryptowaluty. Bank Centralny Kuwejtu nie był wyjątkiem i w sobotę wydał oświadczenie, aby ostrzec opinię publiczną przed zmiennością istniejącą na rynkach kryptowalut.
 • Rosyjska Duma rozważa zniesienie zakazu płatności w kryptowalutach
  Pawel Kraszeninnikow – przewodniczący komisji ds. Legislacji w rosyjskiej Dumie, ogłosił że deputowani dyskutują nad zmianami w kodeksie cywilnym. Jeżeli zapowiedzi staną się faktem, kryptowaluty zostaną dopuszczone jako umowny środek płatności.
 • Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę
  Chia Network w kolejnej rundzie finansowania zebrała 61 mln USD, w efekcie jej wycena wynosi obecnie 500 mln USD. Prezes projektu powiedział, że spółka zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) do końca roku.
 • DeFi może „przekształcić światowe finanse”
  Wharton School of Business Uniwersytetu Pensylwanii jest postrzegana jako jedna z najlepszych szkół biznesowych w Stanach Zjednoczonych. Co więcej jest najstarszą szkołą biznesową na świecie. W swoim nowym raporcie zatytułowanym „DeFi Beyond the Hype”, jej specjaliści szczegółowo opisują tajniki DeFi. Według nich DeFi ma „potencjał, aby przekształcić światowe finanse”.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.05.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.