Ray Dalio posiada kryptowaluty w swoim portfelu | Wiadomości | CrypS.

Ray Dalio posiada kryptowaluty w swoim portfelu

Maciej Żerelik
ray dalio

Ray Dalio, założyciel Bridgewater Associates LP ujawnił w wywiadzie dla CoinDesk, że posiada Bitcoina. Miliarder, który wcześniej wyrażał obawy dotyczące kryptowalut, dodał również, że wolałby posiadać Bitcoina niż rządowe obligacje .

Chociaż rynek w ostatnim czasie doświadcza turbulencji, BTC okazał się preferowanym magazynem wartości. Jego wycena świetnie odzwierciedla zaufanie inwestorów. Fakt ten sprawił, że największa na świecie kryptowaluta przyciągnęła uwagę najbogatszych ludzi na świecie. Jednak podczas wywiadu Ray stwierdził, że największym zagrożeniem dla Bitcoina jest właśnie jego sukces.

Jeśli inwestorzy zaczną porzucać obligacje rządowe na rzecz Bitcoina, wzrosną szanse na wprowadzenie zakazów kryptowalut. Bitcoin stanowiłby bowiem egzystencjalne zagrożenie. Zakłócałby światowy porządek finansowy i uniemożliwiał wdrażanie poszczególnych polityk monetarnych. Ray dalio powiedział:

Jedną z wielkich rzeczy, moim zdaniem, jako zmartwienie jest rząd mający zdolność do kontrolowania … Bitcoina, lub walut cyfrowych. Wiedzą, gdzie one są i wiedzą, co się dzieje. Im więcej tworzymy oszczędności w Bitcoinie, tym bardziej możesz powiedzieć: 'Wolałbym mieć Bitcoin niż obligacje’. Osobiście, wolałbym mieć Bitcoin niż obligację. A potem im więcej się dzieje, wtedy to idzie w Bitcoin, a nie idzie w kredyt, wtedy rządy tracą nad tym kontrolę.

Ray Dalio: Bitcoin to piekielnie dobry wynalazek

To nie pierwszy raz, kiedy Ray Dalio komentuje pierwotną kryptowalutę. W styczniu 2021 roku powiedział, że Bitcoin jest piekielnie dobrym wynalazkiem. Według miliardera niesamowitym osiągnięciem” jest również to, jak szybko zyskuje trakcje i popularność jako środek wymiany i magazyn wartości”.

ray dalioreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.