Goldman Sachs widzi potencjał wzrostu dla akcji Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs widzi potencjał wzrostu dla akcji Coinbase

Konrad Juszczyk
coinbase wbtc

Analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych, jakim jest Goldman Sachs, przedstawili wzrostowe tendencje w następnych latach dla kryptowalutowej giełdy Coinbase notowanej na Nasdaq. Obszerny raport specjalistów podkreślił zalety wciąż rozwijającej się gospodarki kryptograficznej.

Raport od Goldman Sachs

Analitycy z Goldman Sachs opublikowali w poniedziałek obszerny 54-stronicowy raport, zaczynając od całej gospodarki kryptograficznej, przez Dogecoin (DOGE) i Monero (XMR), po NFT i właśnie Coinbase. Bank nazwał nowo notowane akcje Coinbase (COIN) „najlepszym sposobem na uzyskanie ekspozycji na ekspansję krypto-natywnego ekosystemu”. Autorzy dokumentu są przekonani o dalszej ekspansji rynku kryptowalut i jego coraz obszerniejszej roli w branży finansowej.

Chociaż DeFi jest postrzegane jako konkurent scentralizowanych podmiotów, takich jak Coinbase, analitycy stwierdzili, że jego wzrost ma znaczny potencjał do rozszerzenia gospodarki kryptograficznej i zwiększenia obrotu firmy. Całkowite przejście Ethereum na PoS również „może być znaczącym czynnikiem napędzającym przyszłe dochody firmy”. Inne potencjalne obszary wzrostu obejmują: płatności, niewymienne tokeny i produkty pożyczkowe. Analitycy stwierdzili, że istnieje „znacząca przestrzeń” dla nowych produktów.

Predykcje ceny COIN

W momencie publikacji tekstu cena COIN oscyluje w okolicach 225 USD. Według analityków cena docelowa akcji wyniesie 307 dolarów —co oznacza wzrost o kolejne 36% w stosunku do piątkowej ceny zamknięcia. Goldman Sachs sądzi, że firma kontroluje aż 30% udziału w rynku wśród giełd opartych na walutach fiducjarnych. Bank inwestycyjny prognozuje, że zysk na akcję wyniesie 8,09 USD za cały rok 2021, 4,90 USD za 2022 rok i 4,95 USD za 2023 rok. Szacunki te są prawie zgodne z predykcjami analityków wynoszącymi odpowiednio 8,16 USD, 4,96 USD i 5,80 USD za każdy rok.

Warto wspomnieć, że kapitalizacja Coinbase mocno spadła na tle krachu. Pod koniec notowań 24 maja liczba ta wynosiła 48,9 mld USD. Wcześniej, w wyniku bezpośredniego notowania akcji, przekroczyła 85 mld USD.

coinbase wbtc
reklama
reklama