Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę | Wiadomości | CrypS.

Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę

Mariusz Przepiórka
Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę

Firma sektora blockchain Chia Network Inc. w kolejnej rundzie finansowania zgromadziła 61 mln USD, w efekcie jej wycena wynosi obecnie 500 mln USD. Wśród inwestorów, którzy uczestniczyli w ostatniej rundzie finansowania znalazły się m.in. takie podmioty jak Richmond Global Ventures, Andreessen Horowitz, a także Breyer Capital, Slow Ventures, True Ventures, Cygni Capital, Naval Ravikant, Collab + Currency i DHVC.

Prezes Chia i dyrektor operacyjny Gene Hoffman powiedział, że zebrane fundusze będą służyć jako „napęd” do dalszej rozbudowy zespołu i stworzenia systemu płatności, który będzie wykorzystywany przez władze, banki i inne instytucje finansowe. Hoffman stwierdził, że spółka zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) do końca roku, ale nie wykluczył też skorzystania z opcji wejścia na giełdę za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia (SPAC).

Chia to sieć, która, w przeciwieństwie do sieci Bitcoin i Ethereum, opierających weryfikację transakcji sieciowych na modelu konsensusu proof of work, działa z wykorzystaniem algorytmu konsensusu proof of space i proof of time. Górnik Chia jest odpowiedzialny za wysłanie dowodu wykonania założeń konsensusu do weryfikatora transakcji. W takim przypadku jednak do przechowywania danych używane są dyski półprzewodnikowe (SSD) lub dyski twarde (HDD).

Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdęreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.