Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę | Wiadomości | CrypS.

Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę

Mariusz Przepiórka
Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę

Firma sektora blockchain Chia Network Inc. w kolejnej rundzie finansowania zgromadziła 61 mln USD, w efekcie jej wycena wynosi obecnie 500 mln USD. Wśród inwestorów, którzy uczestniczyli w ostatniej rundzie finansowania znalazły się m.in. takie podmioty jak Richmond Global Ventures, Andreessen Horowitz, a także Breyer Capital, Slow Ventures, True Ventures, Cygni Capital, Naval Ravikant, Collab + Currency i DHVC.

Prezes Chia i dyrektor operacyjny Gene Hoffman powiedział, że zebrane fundusze będą służyć jako „napęd” do dalszej rozbudowy zespołu i stworzenia systemu płatności, który będzie wykorzystywany przez władze, banki i inne instytucje finansowe. Hoffman stwierdził, że spółka zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) do końca roku, ale nie wykluczył też skorzystania z opcji wejścia na giełdę za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia (SPAC).

Chia to sieć, która, w przeciwieństwie do sieci Bitcoin i Ethereum, opierających weryfikację transakcji sieciowych na modelu konsensusu proof of work, działa z wykorzystaniem algorytmu konsensusu proof of space i proof of time. Górnik Chia jest odpowiedzialny za wysłanie dowodu wykonania założeń konsensusu do weryfikatora transakcji. W takim przypadku jednak do przechowywania danych używane są dyski półprzewodnikowe (SSD) lub dyski twarde (HDD).

Twórcy kryptowaluty Chia zebrali 61 mln USD i planują wejść na giełdę
reklama
reklama