Coinbase zatrudnia byłego urzędnika Białego Domu | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zatrudnia byłego urzędnika Białego Domu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Coinbase - Interface - Tablet

Giełda Coinbase ogłosiła powołanie Faryara Shirzada, byłego urzędnika Białego Domu, na nowego dyrektora ds. polityki. W ten sposób chce stawić czoła coraz bardziej ścisłym regulacjom.

Shirzad służył jako członek Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu od marca 2003 r. do sierpnia 2006 r. podczas administracji George’a W. Busha. Ponadto przez 15 lat pracował też w Goldman Sachs, gdzie kierował relacjami firmy z rządem jako globalny szef biura spraw rządowych. We wpisie Coinbase na blogu możemy przeczytać:

Coinbase nigdy nie unikał regulacji. W rzeczywistości pochyliliśmy się nad nimi w ciągu ostatnich 9 lat, co pozwoliło nam stać się zaufaną platformą wprowadzającą zarówno konsumentów i instytucje do gospodarki kryptowalutowej. Jako część tego zaangażowania, jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Faryara Shirzada jako nowego Chief Policy Officer w Coinbase

Firma dodała też, że relacje polityków na całym świecie są “niezbędne do odblokowania pełnego potencjału” tzw. kryptowalutowej gospodarki.

Jako Chief Policy Officer, Faryar będzie angażował się z ustawodawcami, regulatorami i innymi ekspertami ds. polityki, aby zrealizować pełny potencjał kryptowalut, aby napędzić bardziej sprawiedliwy system finansowy wraz z tworzeniem miejsc pracy, wzrostem PKB i innowacjami.

Kongres USA i dyskusje na temat regulacji kryptowalut

Ogłoszenie pojawia się w następstwie ostrzeżenia SECu o braku regulacji giełd. Komisja ostrzegła, że w obecnych warunkach nie jest w stanie ochronić konsumentów przed oszustwami lub manipulacjami. Gary Gensler, przewodniczący amerykańskiej komisji SEC, zasugerował nawet, że Kongres Stanów Zjednoczonych powinien być bardziej rygorystyczny, jeśli chodzi o branżę.

Myślę, że to tylko Kongres może naprawdę zająć się tym problemem. Dobrze byłoby to rozważyć.

Coinbase - Interface - Tabletreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.