Bank centralny Kuwejtu ostrzega przed inwestycjami kryptowalutowymi | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Kuwejtu ostrzega przed inwestycjami kryptowalutowymi

Mariusz Przepiórka
Kuwejt kryptowaluty bitcoin regulacje

Zeszłotygodniowy krach cenowy na całym rynku kryptowalut spowodował, że banki centralne na całym świecie wydały ostrzeżenia dotyczące ryzyka związanego z inwestowaniem w kryptowaluty. Bank Centralny Kuwejtu nie był wyjątkiem i w sobotę wydał oświadczenie, aby ostrzec opinię publiczną przed zmiennością istniejącą na rynkach kryptowalut.

Kuwejt ostrzega przed aktywami cyfrowymi

Bank Centralny Kuwejtu stwierdził, że aktywa kryptowalutowe nie są prawdziwymi walutami, mimo że są powszechnie nazywane kryptowalutami. Zgodnie z oświadczeniem, tylko praworządne państwo może emitować prawdziwą walutę, która jest symbolem jego suwerenności: „Prawdziwa waluta jest regulowana przez władze państwowe, takie jak banki centralne lub instytucje monetarne. Jest uznawana i akceptowana jako nośnik wartości i prawny środek płatniczy. Służy jako wiarygodny środek wymiany”.

W oświadczeniu banku wśród kryptowalut o największej kapitalizacji wymieniono dogecoina (DOGE), bitcoina (BTC) i ethereum (ETH). Dogecoin od początku bieżącego roku zyskiwał na popularności, a jego wartość znacząco wzrosła po tym, jak Elon Musk wielokrotnie wspominał o tokenie w mediach społecznościowych. Ostatnio jednak po występie Muska w Saturday Night Live wartość DOGE spadła.

Bank zwraca uwagę na niebezpieczeństwa

Centralny bank Kuwejtu zaznaczył, że ostrzeżenie jest częścią bankowej kampanii Diraya, co po arabsku oznacza „Bądź świadomy”. Zarządzana przez Kuwejckie Stowarzyszenie Bankowe kampania Diraya ma na celu podniesienie świadomości finansowej w kraju i zachęcenie do działań związanych z odpowiedzialnością społeczną w kuwejckim sektorze bankowym. Bank wskazał też na typowe problemy związane z kryptowalutami, takie jak pranie pieniędzy, oszustwa i nieautoryzowane transakcje. Oprócz tego zwrócił uwagę na koszty środowiskowe związane z energochłonnym procesem wydobywania kryptowalut.

Niedawno Elon Musk ogłosił, że Tesla przestanie akceptować bitcoiny jako formę płatności ze względu na ich potencjalnie szkodliwy wpływ na środowisko. Jednak według nowego badania przeprowadzonego przez Mike’a Novogratza z Galaxy Digital, tradycyjna bankowość zużywa rocznie dwa razy więcej energii niż bitcoin.

Kuwejt kryptowaluty bitcoin regulacjereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.