Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 23.09.2021
 • Robinhood wprowadza portfel kryptowalut i możliwość transferów
  Dogecoin był jedną z pierwszych kryptowalut, które przyniosły duże przychody aplikacji Robinhood do obrotu akcjami. Firma postanowiła wejść głębiej w branżę kryptowalut, ogłaszając, że wkrótce rozpocznie testowanie portfeli kryptowalutowych dla swoich użytkowników.
 • Ripple nawiązuje współpracę z bankiem centralnym Bhutanu
  Ripple, jedna z czołowych firm branży blockchain na świecie, ogłosiła nawiązanie współpracy z Royal Monetary Authority (RMA), bankiem centralnym Bhutanu. Zgodnie z umową, bank centralny będzie korzystał z rozwiązania CBDC (waluty cyfrowej banku centralnego) firmy Ripple w celu zwiększenia włączenia finansowego i zrównoważonego rozwoju. Informacja spowodowała wzrost ceny XRP.
 • Strona Bitcoin.org zaatakowana przez hakerów
  Bitcoin.org, najstarsza witryna z zasobami edukacyjnymi bitcoin, zarejestrowana w 2008 roku, została zaatakowana przez hakerów i promowała podejrzane akcje rozdawania bitcoinów.
 • eToro rozszerzyło swoją listę produktów inwestycyjnych
  Niedawno wprowadzone produkty inwestycyjne DeFi obejmuje 11 aktywów kryptograficznych: Ether (ETH), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), Aave (AAVE), Compound (COMP), Yearn.finance (YFI), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Algorand (ALGO), Basic Attention Token (BAT) i Maker (MKR).
 • Kraken wprowadził wsparcie dla Google Pay i Apple Pay w aplikacji
  Kraken jest obecnie jedną z czołowych giełd kryptowalut na świecie. Jej interfejs aplikacja zapewnia użytkownikom łatwy w użyciu sposób kupowania, sprzedawania, handlowania i przechowywania cyfrowych aktywów. Platforma już od dawna oferowała kilka sposobów na zrobienie zakupów. Teraz wprowadziła kolejne dwie metody – Google Pay i Apple Pay.
 • WallStreetBets wydaje kolekcję NFT
  Społeczność Reddit WallStreetBets (WSB) wydała kolekcję Diamond Hands Pass zawierającą 15 000 niewymiennych tokenów (NFT).
 • Szef HSBC wspiera CBDC i krytykuje kryptowaluty
  Noel Quinn, dyrektor generalny brytyjskiego konglomeratu finansowego HSBC, podkreślił zaangażowanie instytucji w rozwój koncepcji cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) i zwrócił uwagę na „wiele zagrożeń, jakie stwarzają kryptowaluty”. Bankier odniósł się do zalet CBDC jako potencjalnej możliwości „stymulacji popytu gospodarczego” poprzez zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów płatności. Jego zdaniem to właśnie CBDC są „nową formą cyfrowego pieniądza”, podczas gdy prywatne kryptowaluty nie są niczym nowym.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 23.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.