Robinhood wprowadza portfel kryptowalut i możliwość transferów | Wiadomości | CrypS.

Robinhood wprowadza portfel kryptowalut i możliwość transferów

Konrad Juszczyk
Robinhood wprowadza funkcje portfela kryptowalut i transferów

Dogecoin był jedną z pierwszych kryptowalut, które przyniosły duże przychody aplikacji Robinhood do obrotu akcjami. Firma postanowiła wejść głębiej w branżę kryptowalut, ogłaszając, że wkrótce rozpocznie testowanie portfeli kryptowalutowych dla swoich użytkowników.

Robinhood wchodzi w branżę krypto

Internetowy broker Robinhood ogłosił w środę, że wprowadza długo oczekiwany portfel kryptograficzny i funkcję transferów, aby ułatwić klientom przechowywanie, wysyłanie i odbieranie kryptowalut. Od przyszłego miesiąca wybrani klienci Robinhood mogą rozpocząć testowanie funkcji, przy czym oficjalnie funkcja ma wyjść na początku 2022 roku.

Robinhood oferuje obecnie usługi kupna i sprzedaży kryptowalut. Jednak nowa funkcja portfela pozwoli klientom przechowywać i przenosić swoje zasoby kryptograficzne zarówno do, jak i z aplikacji. Taki ruch od firmy stanowi duży krok w kryptograficznej podróży, o który niektórzy jej użytkownicy prosili od lat.

Coś więcej o nowych usługach

Prezes firmy obiecał, że zabezpieczenia portfeli będą „kuloodporne”. Ponoć portfele będą miały weryfikację tożsamości i uwierzytelnianie wieloskładnikowe (co czasami będzie obejmować prośbę o zdjęcie dowodu tożsamości lub selfie, aby upewnić się, że to rzeczywiście Ty próbujesz przeprowadzić transakcję), a także weryfikację e-mailową i telefoniczną.

Warto podkreślić, że Robinhood postanowił uczynić swoje portfele depozytowymi. Firma będzie odpowiedzialna za klucze do odblokowania Twojego portfela, zamiast samodzielnie nimi zarządzać. Oznacza to rezygnację z pewnego poziomu kontroli (którą użytkownicy oddadzą Robinhoodowi). Firma jednak powiedziała, że będzie można przenieść kryptowaluty zakupione na platformie do innych portfeli jak Ledger, czy Trezor.

Robinhood rozpoczął swoją ofertę handlu kryptowalutami w 2018 roku. Między drugim kwartałem 2020 roku, a drugim kwartałem 2021 roku przychody firmy oparte na transakcjach z handlu kryptowalutami wzrosły aż o 4,282%. Warto jednak zauważyć, że 62% przychodów firmy z transakcji kryptograficznych można było przypisać obrotom Dogecoin (DOGE).

Robinhood wprowadza funkcje portfela kryptowalut i transferówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.