Strona Bitcoin.org zaatakowana przez hakerów | Wiadomości | CrypS.

Strona Bitcoin.org zaatakowana przez hakerów

Mariusz Przepiórka
Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoS

Bitcoin.org, najstarsza witryna z zasobami edukacyjnymi bitcoin, zarejestrowana w 2008 roku, została zaatakowana przez hakerów i promowała podejrzane akcje rozdawania bitcoinów.

Atak na Bitcoin.org

Użytkownicy po raz pierwszy zauważyli problem w czwartek rano i poinformowali, że strona główna Bitcoin.org wyświetla okienko, w którym prosi użytkowników o wysłanie bitcoinów na wskazany adres z obietnicą zwrotu podwojonej kwoty.

Taka metoda jest podobna do typowych oszustw związanych z rozdawaniem kryptowalut, które były popularne na Twitterze i zazwyczaj były inicjowane przez oszustów podszywających się pod konta znanych osób, w tym Vitalika Buterina i Elona Muska. Wszystkie inne podstrony na Bitcoin.org nie działały, ponieważ strona główna nie pozwalała użytkownikowi na przejście do zasobów witryny, takich jak wersja PDF białej księgi bitcoina.

Bezpośredni adres URL do białej księgi bitcoina w witrynie Bitcoin.org również wskazywał błąd „404 Not Found”. W odpowiedzi udzielonej na Twitterze redaktorowi Bitcoin Core Mattowi Corallo, serwer hostingowy domeny, Namecheap, wskazał, że witryna Bitcoin.org została tymczasowo wyłączona i jest niedostępna. Adres wyświetlany na stronie otrzymał 0,4 BTC o wartości około 17 tys. USD, ale nie wiadomo czy autorem przelewu była osoba, która została oszukana przez informację widoczną na Bitcoin.org.

Bitcoin.org celem potężnego ataku DDoSreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.