Ripple nawiązuje współpracę z bankiem centralnym Bhutanu | Wiadomości | CrypS.

Ripple nawiązuje współpracę z bankiem centralnym Bhutanu

Mariusz Przepiórka
Spór Ripple SEC

Ripple, jedna z czołowych firm branży blockchain na świecie, ogłosiła nawiązanie współpracy z Royal Monetary Authority (RMA), bankiem centralnym Bhutanu. Zgodnie z umową, bank centralny będzie korzystał z rozwiązania CBDC (waluty cyfrowej banku centralnego) firmy Ripple w celu zwiększenia włączenia finansowego i zrównoważonego rozwoju. Informacja spowodowała wzrost ceny XRP.

Bhutan planuje rozbudowę swojej infrastruktury płatności cyfrowych i transgranicznych dzięki innowacyjnej technologii Ripple. Kraj ten wykorzysta rozwiązanie Ripple do pilotażowego wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego w różnych fazach. Rozwiązanie CBDC firmy Ripple wykorzystuje prywatną wersję publicznej, otwartoźródłowej księgi XRP Ledger (XRPL). Od początku 2021 roku adopcja XRP Ledger znacznie wzrosła. Rozwiązanie CBDC firmy jest energooszczędne. Spółka Ripple podkreśla również, że jej rozwiązanie cyfrowej waluty banku centralnego jest niezwykle opłacalne i niezawodne.

XRP rośnie o 10%

Według komunikatu opublikowanego przez Ripple, RMA uważa, że łatwiejsze, szybsze i bardziej przystępne płatności, zarówno w kraju, jak i za granicą, pomogą jej osiągnąć cel, jakim jest zwiększenie włączenia finansowego o 85% do 2023 roku. – Moc technologii leżącej u podstaw XRP Ledger, w połączeniu z doświadczeniem Ripple w płatnościach transgranicznych i tokenizacji, wykorzysta ogromne korzyści w zakresie prędkości, kosztów i innowacji w celu wsparcia tej misji – dodaje Ripple. W maju 2021 roku giełda Lulu Exchange i Narodowy Bank Egiptu nawiązały współpracę za pośrednictwem RippleNet w celu sprawnej realizacji płatności transgranicznych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) do Egiptu.

W wyniku informacji o współpracy z RMA cena XRP skoczyła o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin. XRP jest obecnie notowany powyżej 1 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 47 mld USD. XRP jest szóstą co do wielkości kryptowalutą na świecie. W zeszłym tygodniu całkowita kapitalizacja rynkowa XRP wzrosła powyżej całkowitej wartości kryptowaluty SOL.

Spór Ripple SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.