Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.11.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.11.21]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w kryptowalut 22.11.2021
 • Wenezuelski kandydat na gubernatora zapowiada kryptowalutowe stypendia
  Kandydat na gubernatora jednego z regionów Wenezueli zapowiedział, że zaoferuje stypendia dla obywateli zainteresowanych nauką w Centrum Szkolenia Technicznego w zakresie wydobywania i zarządzania aktywami kryptowalutowych.
 • Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację
  Szef Cardano i IOHK Charles Hoskinson w ostatniej dyskusji na Youtube zakwestionował wzrost DOGE i SHIB. Większość użytkowników kryptowalut kieruje się teraz ceną. Hoskinson jednak uważa, że to jeden z powodów, dla których te kryptowaluty „nie mają perspektywy, a w społeczność wdarł się niepokój”.
 • Nike chce wejść w Metaverse
  Firma Nike złożyła siedem zgłoszeń dotyczących znaków towarowych, przygotowując się do wejścia w metaverse.
 • Salwador zbuduje bitcoinowe miasto
  Zaledwie kilka miesięcy po przyjęciu BTC jako prawnego środka płatniczego, Salwador planuje stworzyć bitcoinowe miasto z pomocą Blockstream i Bitfinex. Co więcej, prezydent kraju zapowiedział kolejne zakupy BTC warte 500 mln USD.
 • Kraken do końca listopada wycofa Monero dla klientów z Wielkiej Brytanii
  W e-mailu przytoczonym przez użytkowników Reddita, Kraken, ósma co do wielkości giełda kryptowalutowa na świecie, ogłosiła, że wycofa z obrotu Monero (XMR) dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Wszystko ze względu na regulacje obowiązujące w tym regionie.
 • Kazachstan musi zwalczyć nielegalnych górników
  Kazachstan stał się nowym centrum wydobycia BTC, ale potrzebuje importować nową energię, aby nadal utrzymać swoją pozycję.
 • Kryptowaluty mogą zniszczyć bazę podatkową – mówi szef rosyjskiej skarbówki
  Rosyjska Federalna Służba Podatkowa (FTS) aktywnie monitoruje rynek kryptowalut, aby zapobiec uchylaniu się od opodatkowania. Tak twierdzi jej szef Daniil Egorov.
 • Japońska giełda kryptowalut bitFlyer planuje ekspansję poprzez akwizycję
  Największa japońska giełda kryptowalut – bitFlyer, rozważa przeskalowanie swojej działalności poprzez przejęcie małej konkurencyjnej giełdy. Taką informacją podzielił się współzałożyciel platfromy Yuzo Kano w ostatnim wywiadzie dla Bloomberga.
 • Izraelski bank odmówił emerytce realizacji zysków z BTC
  Izraelska emerytka Esther Freeman osiem lat temu zainwestowała w BTC 10 000 ILS. W tamtym czasie kwota ta była warta ok. 3 tys. dolarów. Dziś Bitcoiny te mają wartość 1 000 000 ILS (~324 tys. dolarów). I tu pojawia się problem. Hapoalim Bank – jeden z największych w kraju – odmówił kobiecie realizacji zysków. Jak twierdzi, pierwotna inwestycja mogła mieć związek z nielegalnymi operacjami finansowymi.
podsumowanie dnia w kryptowalut 22.11.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.