Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację | Wiadomości | CrypS.

Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację

Mariusz Przepiórka
Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację

Większość „psich kryptowalut”, w szczególności Shiba Inu i Dogecoin, padła ofiarą internetowych spekulacji. Pomimo gwałtownego wzrostu ich wartości, wielu ekspertów uważa, że te tokeny będą istnieć tak długo, jak długo potrwa ich internetowa popularność.

Szef Cardano i IOHK Charles Hoskinson w ostatniej dyskusji na Youtube zakwestionował wzrost DOGE i SHIB. Większość użytkowników kryptowalut kieruje się teraz ceną. Hoskinson jednak uważa, że to jeden z powodów, dla których te kryptowaluty „nie mają perspektywy, a w społeczność wdarł się niepokój”.

Perspektywa kryzysu i hiperinflacji

Według Hoskinsona, projekty kryptowalutowe powinny być oceniane w oparciu o ich misję i wizję. – Ludzie o tradycyjnym podejściu, tacy jak ja, mówią, że musisz mieć prawdziwe podstawy, prawdziwe transakcje, prawdziwy obrót, potencjał użyteczności, ścieżkę dojścia do tych elementów i pogląd na to, jak te rzeczy będą działać w świecie – powiedział.

DOGE i SHIB, ze swoją ekstremalnie niską ceną i ekstremalnie wysokimi zwrotami, doprowadziły do powstania złudzenia w branży. Zdaniem Hoskinsona może to doprowadzić do powstawania tysięcy projektów kryptowalutowych każdego roku, bez względu na sytuację ekonomiczną. Wiele organów regulacyjnych ostrzegało przed tym, ponieważ nierealne jest oczekiwanie, że każda kryptowaluta będzie przynosić takie zyski. Hoskinson dodał, że nerwowe reakcje i chęć zysku mogą doprowadzić do załamania rynku i hiperinflacji.

SHIB ostrzega przed oszustami

Tymczasem zespół stojący za Shiba Inu opublikował ostrzeżenie przed oszustwami internetowymi, które są skierowane głównie do inwestorów zainteresowanych tokenami SHIB. Ostrzeżenie o oszustwie pojawiło się w formie tweeta, w którym opisano różne metody wykorzystywane w oszustwach wymierzonych w społeczność Shiba Inu.

Według komunikatu,  we wszystkich mediach społecznościowych jest promowana fałszywa grupa Shiba Telegram. Oszuści podszywają się pod oficjalne konta i tworzą fałszywych użytkowników, a także odpowiadają na ogólne posty dotyczące SHIB.

Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflacjęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.