Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację | Wiadomości | CrypS.

Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację

Mariusz Przepiórka
Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację

Większość „psich kryptowalut”, w szczególności Shiba Inu i Dogecoin, padła ofiarą internetowych spekulacji. Pomimo gwałtownego wzrostu ich wartości, wielu ekspertów uważa, że te tokeny będą istnieć tak długo, jak długo potrwa ich internetowa popularność.

Szef Cardano i IOHK Charles Hoskinson w ostatniej dyskusji na Youtube zakwestionował wzrost DOGE i SHIB. Większość użytkowników kryptowalut kieruje się teraz ceną. Hoskinson jednak uważa, że to jeden z powodów, dla których te kryptowaluty „nie mają perspektywy, a w społeczność wdarł się niepokój”.

Perspektywa kryzysu i hiperinflacji

Według Hoskinsona, projekty kryptowalutowe powinny być oceniane w oparciu o ich misję i wizję. – Ludzie o tradycyjnym podejściu, tacy jak ja, mówią, że musisz mieć prawdziwe podstawy, prawdziwe transakcje, prawdziwy obrót, potencjał użyteczności, ścieżkę dojścia do tych elementów i pogląd na to, jak te rzeczy będą działać w świecie – powiedział.

DOGE i SHIB, ze swoją ekstremalnie niską ceną i ekstremalnie wysokimi zwrotami, doprowadziły do powstania złudzenia w branży. Zdaniem Hoskinsona może to doprowadzić do powstawania tysięcy projektów kryptowalutowych każdego roku, bez względu na sytuację ekonomiczną. Wiele organów regulacyjnych ostrzegało przed tym, ponieważ nierealne jest oczekiwanie, że każda kryptowaluta będzie przynosić takie zyski. Hoskinson dodał, że nerwowe reakcje i chęć zysku mogą doprowadzić do załamania rynku i hiperinflacji.

SHIB ostrzega przed oszustami

Tymczasem zespół stojący za Shiba Inu opublikował ostrzeżenie przed oszustwami internetowymi, które są skierowane głównie do inwestorów zainteresowanych tokenami SHIB. Ostrzeżenie o oszustwie pojawiło się w formie tweeta, w którym opisano różne metody wykorzystywane w oszustwach wymierzonych w społeczność Shiba Inu.

Według komunikatu,  we wszystkich mediach społecznościowych jest promowana fałszywa grupa Shiba Telegram. Oszuści podszywają się pod oficjalne konta i tworzą fałszywych użytkowników, a także odpowiadają na ogólne posty dotyczące SHIB.

Szef Cardano uważa, że SHIB i DOGE mogą wywołać kryzys i hiperinflację
reklama
reklama