Japońska giełda kryptowalut bitFlyer planuje ekspansję poprzez akwizycję | Wiadomości | CrypS.

Japońska giełda kryptowalut bitFlyer planuje ekspansję poprzez akwizycję

Maciej Żerelik
bitflyer

Największa japońska giełda kryptowalut – bitFlyer, rozważa przeskalowanie swojej działalności poprzez przejęcie małej konkurencyjnej giełdy. Taką informacją podzielił się współzałożyciel platfromy Yuzo Kano w ostatnim wywiadzie dla Bloomberga.

Myślimy o przejęciu małej giełdy, ponieważ nie jesteśmy super wielcy

– powiedział Kano podczas wystąpienia na Bloomberg New Economy Forum w Singapurze w czwartek.

Nie określił jednak żadnych potencjalnych celów akwizycji. Póki co powiedział tylko, że bitFlyer może nawiązać kontakt z giełdami albo na rynku japońskim, albo za granicą.

To może być w Japonii lub w innym kraju

Celem są międzynarodowe rynki

Założony w 2014 roku, bitFlyer jest największą giełdą kryptowalut w Japonii. Platforma posiada 3 miliony użytkowników i aktywa o wartości 8 miliardów dolarów. Niemniej jednak nie jest ona znana za granicą.

bitFlyer jest bardzo dobrze znany w Japonii, ale nikt nie zna go w Europie czy USA.

Tymczasem giełda zaczęła już rozszerzać swój międzynarodowy zasięg i prowadzi operacje zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. W marcu, po otrzymaniu licencji na przesyłanie pieniędzy, amerykańska filia japońskiej giełdy otworzyła usługi w amerykańskim stanie Connecticut.

Celem bitFlyer jest zdobycie 10 procent ogólnego udziału w rynku kryptowalut w USA. Kano przyznał jednak, że biorąc pod uwagę dominację Coinbase, działania ekspansyjne w tym kraju mogą być bardzo trudne. Japońska giełda przygląda się też rynkom azjatyckim i złożyła już wniosek o licencję w Singapurze.

Oprócz zwykłego handlu kryptowalutami, bitFlyer rozważa wejście w kwitnącą przestrzeń niewymiennych tokenów. Kano na temat potencjału japońskiego rynku NFT powiedział:

Japonia ma ogromną przewagę. Ma dużo własności intelektualnej na postaciach z anime, takich jak Pokemon i Hello Kitty.

bitflyerreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.