Wenezuelski kandydat na gubernatora zapowiada kryptowalutowe stypendia | Wiadomości | CrypS.

Wenezuelski kandydat na gubernatora zapowiada kryptowalutowe stypendia

Mariusz Przepiórka
wenezuela

Kandydat na gubernatora jednego z regionów Wenezueli zapowiedział, że zaoferuje stypendia dla obywateli zainteresowanych nauką w Centrum Szkolenia Technicznego w zakresie wydobywania i zarządzania aktywami kryptowalutowymi.

José Alejandro Terán, aspirujący do stanowiska gubernatora, reprezentujący partię rządzącą, uruchomił inicjatywę w ramach programu La Guaira Digital, którego celem jest przyspieszenie rozwoju i zapewnienie stabilności gospodarczej w kraju.

Według doniesień medialnych, centrum szkoleniowe Terána zapewni specjalistyczne szkolenia dla stypendystów w zakresie niezbywalnych tokenów (NFT), wydobycia kryptowalut i obrót tymi aktywami. Ponadto inicjatywa będzie wspierana przez cztery podmioty: Krajowy Nadzór Kryptowalutowy (SUNACRIP), Axie Infinity Academy, ugrupowanie polityczne Independientes con Terán i młodzieżówkę Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli (JPsuv).

Stypendia stworzą miejsca pracy

Oprócz inicjatyw stypendialnych obejmujących naukę kryptowalut, kandydat na gubernatora przewiduje, że jego propozycja może wygenerować „tysiąc miejsc pracy”. – Czuję, że pomagając młodym ludziom w budowie wielu źródeł dochodu, zapewniamy stabilność ekonomiczną dla ich rodzin. To może dać nawet 1000 miejsc pracy w ciągu roku – powiedział Terán.

Terán zapowiedział również, że szkolenie prowadzone przez akademię Axie Infinity będzie obejmować instalację i naprawę sieci i sprzętu wydobywczego oraz handel kryptowalutami. Według danych pozyskanych przez Chainalysis, Wenezuela jest obecnie na siódmym miejscu pod względem adopcji kryptowalut w Global Crypto Adoption Index.

Adopcja korzystna dla małych gospodarek

JP Thieriot, dyrektor generalny kryptowalutowej platformy inwestycyjnej Uphold, wypowiadał się niedawno o rosnących przypadkach użycia bitcoina na rynku Ameryki Łacińskiej. Według przedsiębiorcy, uznanie bitcoina za prawny środek płatniczy przez Salwador wywołało efekt domina w przyspieszeniu adopcji kryptowalut w pobliskich regionach, w tym Wenezueli i Kolumbii. Thieriot uważa również, że adopcja kryptowalut ma więcej sensu dla mniejszych gospodarek i może zastępować tworzenie wewnętrznej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

wenezuela
reklama
reklama