Kraken do końca listopada wycofa Monero dla klientów z Wielkiej Brytanii | Wiadomości | CrypS.

Kraken do końca listopada wycofa Monero dla klientów z Wielkiej Brytanii

Zerelik Maciej
Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe

W e-mailu przytoczonym przez użytkowników Reddita, Kraken, ósma co do wielkości giełda kryptowalutowa na świecie, ogłosiła, że wycofa z obrotu Monero (XMR) dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Wszystko ze względu na regulacje obowiązujące w tym regionie.

Platforma zaprzestanie wszelkich działań handlowych związanych z XMR oraz zlikwiduje wszelkie pozycje na tej monecie w dniu 26 listopada.

Dzięki zaawansowanej kryptografii, monety prywatności, takie jak Monero, ukrywają publiczne adresy portfeli i kwoty transakcji. To sprawia, że niemożliwe staje się ich prześledzenie.

Rozwój monet prywatności, takich jak XMR, był kontrowersyjnym tematem. Zwolennicy twierdzą, że zapewniają one użytkownikom większą prywatność niż kryptowaluty z publicznie widocznymi blockchainami. Krytycy twierdzą jednak, że ich natura sprawia, iż są one idealnym rozwiązaniem dla przestępców. Na przykład do handlu narkotykami, unikania płacenia podatków lub prania brudnych pieniędzy.

W rezultacie monety prywatności podlegają kontroli ze strony giełd kryptowalutowych na całym świecie. W zeszłym roku Coinbase odmówił notowania XMR, powołując się na obawy regulacyjne. Wcześniej w styczniu, Bittrex wycofał XMR, a także wiodące monety prywatności Zcash (ZEC) i Dash. Riccardo Spagni, były opiekun XMR, został aresztowany w Stanach Zjednoczonych w lipcu na wniosek rządu RPA. W latach 2009-2011 miał on bowiem popełniać w tym kraju oszustwa. Od tego czasu został zwolniony z aresztu, lecz postępowanie sądowe jest nadal w toku.

Pomimo rosnącego nacisku ze strony scentralizowanych instytucji finansowych i organów administracyjnych przeciwko monetom prywatności, nadal zyskują one coraz większą popularność wśród użytkowników kryptowalut.

Według CoinGecko, całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich monet prywatności wynosi obecnie prawie 15 miliardów dolarów.

Monero rośnie o ponad 30% ze względu na amerykańskie plany podatkowe
reklama
reklama